"Дамо відповідь не на словах, а на ділі": реакція світу на потужне ядерне випробування КНДР

ТСН.ua зібрав реакцію політиків та міжнародних організацій на випробування Північної Кореї.  

Сьогодні, 3 вересня, стало відомо, що КНДР провела шосте ядерне випробування.

За інформацією Північної Кореї, вона провела успішне випробування водневої бомби. Повідомлялося, що випробуваний водневий заряд може бути поміщений на міжконтинентальну балістичну ракету. Однак, такі дії КНДР змусили відреагувати світову спільноту.

ТСН.ua зібрав реакцію політиків та міжнародних організацій на випробування Північної Кореї.

ЯПОНІЯ

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе віддав розпорядження посилити моніторинг за рівнем радіації і тримати постійний контакт з сусідніми країнами в зв'язку з можливим новим ядерним випробуванням КНДР.

Він також заявив, що шосте ядерне випробування КНДР несе з собою загрозу всьому міжнародному співтовариству і є абсолютно неприйнятним, пише ТАСС.

"Ядерне випробування Північної Кореї - відверте і грубе порушення чинних резолюцій Ради Безпеки ООН і серйозна загроза безпеці регіону і всього міжнародного співтовариства. Це абсолютно неприйнятно", - підкреслюється в заяві прем'єра Японії.

Японія дипломатичними каналами направила КНДР рішучий і жорсткий протест в зв'язку з проведеним новим ядерним випробуванням. Про це журналістам заявив міністр закордонних справ Японії Таро Коно.

ВідеоРада Безпеки ООН збереться на екстрене засідання щодо запуску в КНДР балістичної ракети

"Це абсолютно непробачно", – сказав Коно, який перший з офіційних осіб оголосив про те, що, за оцінками японського уряду, КНДР здійснила чергове ядерне випробування.

"Ми дійшли висновку, що Північна Корея провела ядерне випробування", – заявив він за підсумками екстреного засідання Ради національної безпеки.

Міністр закордонних справ Японії найближчим часом має намір провести телефонні переговори зі своїми колегами з США і Південної Кореї. "Наразі ми ведемо підготовку [до таких дзвінків]", – зазначив він.

Міністр оборони Японії Іцунорі Онодера повідомив, що в наразі літаки Повітряних Сил самооборони країни займаються вимірюванням можливих змін рівня радіації в атмосфері після передбачуваного північнокорейського ядерного випробування.

Рівень загрози з боку КНДР по відношенню до Японії та іншим країнам регіону вийшов на новий рівень. Таку думку в неділю висловив генеральний секретар кабінету міністрів Японії Есіхіде Суга.

"Це новий, більш серйозний рівень загрози для безпеки нашої країни. [Випробування] ставить під загрозу мир і безпеку регіону, усієї міжнародної спільноти та є абсолютно неприйнятним", – наголосив він.

Фотогалерея Задоволений та щасливий. Як Кім Чен Ин спостерігав за запуском балістичної ракети КНДР (5 фото)

ПІВДЕННА КОРЕЯ

Південна Корея заявила, що, імовірно, у КНДРдійсно випробовували водневу бомбу.

Південна Корея спільно з міжнародним співтовариством прийме максимально можливі контрзаходи у відповідь на випробування КНДР. Про це йдеться в заяві президента Південної Кореї Мун Чже Іна, поширеній канцелярією Блакитного будинку.

Південнокорейська сторона вже висловила думку, що потужність підірваного в неділю КНДР заряду може досягати 100 кілотонн, передає ТАСС.

Після вибуху міністерство фінансів Південної Кореї заявило про скликання чергового засідання, щоб перевірити вплив останнього північнокорейського ядерного випробування на місцевий фінансовий ринок. Також міністерство заявило, що запустило систему цілодобового моніторингу відразу після штучного землетрусу.

Водночас авторитетне агентство Reuters зазначило, що ядерне випробування КНДР – це перевірка США і Японії.

Також Південна Корея заявила, що демонстративне шосте ядерне випробування КНДР має отримати "найсильнішу можливу" відповідь, в тому числі санкції Радбезу ООН щодо "повної ізоляції" країни.

ВідеоСполучені Штати готові дати будь-яку відповідь на дії Північної Кореї

У південнокорейському військовому командуванні попередили, що готові прийняти у відповідь заходи після проведення в КНДР випробування водневої бомби, пише Інтерфакс.

За повідомленням сеульских ЗМІ, в генштабі Південної Кореї підкреслили, що армія країни, так само як і збройні сили США, "володіють необхідними можливостями" для дій у відповідь і знаходяться в тісній координації.

У підсумку, союзники "не на словах, а на ділі продемонструють потужну реакцію", - відзначили в командуванні.

КИТАЙ

Влада Китаю заявила, що засуджує проведення в КНДР випробування ядерної зброї.

У МЗС КНР зазначили, що "рішуче засуджують" подібний крок Пхеньяну.

Окрім того, Китай закликав Північну Корею Китай зупинити "неправильні" дії після ядерного випробування. Про це йдеться у заяві міністерства закордонних справ КНР.

Також Китай закликав КНДР поважати резолюції Ради Безпеки ООН.

ФРАНЦІЯ

Президент Франції Еммануель Макрон закликав Раду Безпеки ООН відреагувати на випробування КНДР, передає Reuters.

За його словами, міжнародне співтовариство повинна швидко і ретельно відреагувати на останнє ядерне випробування Північної Кореї.

"Президент Республіки закликає членів Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй оперативно реагувати на це нове порушення Північної Кореї міжнародного права. Міжнародне співтовариство повинно ставитися до цієї нової провокації з найбільшою стійкістю", - сказав він у своїй заяві.

ВідеоЛідер Північної Кореї ознайомився з планом удару по США

РОСІЯ

Продовження КНДР дій, що підривають режим нерозповсюдження ядерної зброї, загрожує серйозними наслідками для самого Пхеньяна, на цьому тлі єдиним виходом із ситуації є повернення всіх сторін до переговорів з проблем безпеки на Корейському півострові.

Про це йдеться в заяві МЗС РФ, передає ТАСС.

"Не може не викликати жалю той факт, що керівництво КНДР своїми діями, спрямованими на підрив глобального режиму нерозповсюдження, створює серйозну загрозу миру та безпеки на Корейському півострові і в регіоні в цілому", - йдеться в заяві.

У Міністерстві закордонних справ Росії висловили глибоку заклопотаність повідомленнями про випробування і відзначили, що вони представляють демонстративне нехтування резолюціями РБ ООН і міжнародними нормами.

Як підкреслили в МЗС РФ, "чергове демонстративне нехтування" Пхеньяном вимогами відповідних резолюцій РБ ООН і нормами міжнародного права "заслуговує найбільш рішучого засудження".

ОБСЄ

Чинний голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі, федеральний міністр європейських, інтеграційних і закордонних справ Австрії Себастьян Курц закликав Раду безпеки ООН відреагувати на ядерні випробування Північної Кореї.

Про це він написав у мікроблозі у Twitter.

"Категорично засуджую ядерне випробування КНДР. Це є не тільки явним порушенням міжнародних зобов'язань Північної Кореї, а й безрозсудним і безвідповідальним вчинком під час підвищеної напруженості на Корейському півострові", - зазначив він.

"КНДР має припинити односторонні провокації та повернутись до переговорів. Закликаю до швидкої реакції Ради безпеки ООН", - наголосив Курц.

ВідеоРадбез ООН вводить нові санкції проти Північної Кореї через безперервні запуски ракет

НАТО

Випробування Пхеньяном водневої бомби - це ще одне кричуще порушення численних резолюцій Ради Безпеки ООН, зокрема резолюції 2321 РБ ООН, ухвалену в листопаді 2016 року, заявив у неділю генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, пише Інтрефакс.

"Я рішуче засуджую проведення сьогодні Північною Кореєю шостого ядерного випробування", - йдеться в заяві генсека Північноатлантичного альянсу, поширеному штаб-квартирою організації в Брюсселі.

"НАТО занепокоєна дестабілізуючою моделлю поведінки Пхеньяну, що є загрозою регіональній та міжнародній безпеці", - наголосив Столтенберг.

ЄВРОСОЮЗ

Чергове ядерне випробування Північної Кореї - це нове пряме і неприйнятне порушення міжнародних зобов'язань КНДР не проводити і не випробовувати ядерну зброю, як це визначено численними резолюціями РБ ООН, заявила глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні.

"Послання Європейського союзу чітке: КНДР повинна невідкладно відмовитися від своїх програм ядерної зброї, зброї масового знищення та балістичних ракет і негайно припинити всі пов'язані з цим заходи", - йдеться в комюніке, поширеному в неділю в Брюсселі.

Залиште свій коментар