Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Данці вигадали новий вид благодійності завдяки списаним продуктам

Данці вигадали новий вид благодійності завдяки списаним продуктам

Харчі, які мали викинути, потрапили на полиці спеціалізованого магазину.

Врятувати їжу від смітника. У Копенгагені працює магазин протермінованих продуктів. Товари туди віддають великі супермаркети, бо інакше — мали б їх просто викинути. Їжу незвичайний магазин продає із суттєвими знижками, а весь прибуток віддає на благочинність.

На годиннику близько дев'ятої ранку. Ерік збирається у супермаркет. Тричі на тиждень чоловік сідає за кермо автобуса, аби зібрати по магазинах продукти, які ті більше не можуть продати.  Бо вони виглядають недостатньо апетитно або ж термін придатності спливає.

У супермаркеті для Еріка підготували два повні візки випічки. Її сумарна вартість зо 2 тисячі крон, це близько 10 тисяч гривень. Утім Еріку все віддають безкоштовно, бо якби він не приїхав, все це добро викинули б на смітник і мали заплатити за утилізацію.

«Хліб свіжий, але тут у них є пекарня і вони випікають свіжий хліб щодня, тому люди не будуть брати вчорашній», - каже завідувач складом.

Врятований хліб Ерік везе до спеціального магазину. Він називається “ WEFOOD ” і тут продають усе те, що не знайшло свого покупця у звичайному супермаркеті.

«WEFOOD працює завдяки волонтерам. Тут ніхто не отримує заробітної плати. Ми платимо хіба що за оренду, світло та воду в магазині. А увесь прибуток віддаємо на доброчинність», - каже топ-менеджер магазину.

На полицях тут більшість товарів протермінована, або їхній термін придатності добігає кінця. Утім придбати продукти тут можна у рази дешевше, ніж деінде. Приміром, мюслі, які у супермаркеті коштують зо 20 крон, тут - 4.

Мешканцям Копенгагена така ідея прийшлася до смаку, за день цей магазин відвідує до півтисячі покупців.

Є тут і абсолютно свіжі продукти. Приміром — партія оливкової олії. Термін придатності закінчується в липні, але продавати в звичайному супермаркеті виробник його не може. Через помилку на етикетці.

Відео Викинути не можна з'їсти: у Копенгагені працює магазин протермінованих продуктів

Товари туди віддають великі супермаркети, бо інакше мали б їх просто викинути. Їжу незвичайний магазин продає із суттєвими знижками, а весь прибуток віддає на благодійність. За день такий магазин відвідує до півтисячі покупців. На полицях - більшість товарів прострочена або їхній термін придатності добігає кінця. Утім, придбати продукти можна у рази дешевше, ніж деінде.

Викинути не можна з'їсти: у Копенгагені працює магазин протермінованих продуктів

«Вони написали, що це олія екстра якості, а вона насправді звичайна. Тому вони віддали всю партію нам», - розповідає менеджер.

І не тільки олію — у магазині непоганий вибір овочей, фруктів, зелені та круп.

Отже за мюслі, оливкову олію та диню взимку, треба заплатити 32 данські крони. Це приблизно 160 гривень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції