Данія прирівняє жирні продукти до сигарет

Уряд Данії хоче запровадити податок на жир. За "нездорові" продукти харчування такі як сир і масло треба буде сплачувати, як за сигарети.

Уряд Данії збирається обкласти податком на жир звичайні продукти харчування. Якщо законопроект ухвалять, сир подорожчає на 7%, а вершкове масло - на більш ніж 30%.

Нововведення чиновники хочуть запровадити в рамках боротьби з ожирінням серед своїх громадян.

Дев'ять законопроектів в області охорони здоров'я датський парламент обговорить у найближчі декілька тижнів. У одному з них прописано введення особливих податків на жирні продукти харчування, такі як вершкове і рослинне масло, десерти, кекси, піцца, сири.

"Споживання цих продуктів є чинником ризику, який може спричинити за собою збільшення захворюваності на ожиріння", - вважають чиновники.

В середньому за 1 кг насичених жирних кислот влада Данії збирається вимагати додатково 25 крон (біля 5 євро). Величина податку на кожен продукт харчування визначатиметься вмістом в ньому жиру. Так, упаковка вершкового масла на 250 г подорожчає на третину, а сир - на 7%. Зі списку "нездорових жирних продуктів" виключене м'ясо і питне молоко.

Варто зауважити, що, наприклад, середня пачка сигарет вартістю 30 крон обкладається податком в три крони, тобто розмір обов'язкового платежу становить всього 10%.

Порівняння сира з сигаретами обурило Молочний союз Данії. "Споживання молочних продуктів є невід'ємною частиною здорового, повноцінного живлення датчан", - заявила представниця союзу Кірстен Хольм Свендсен.

Вона зізналася, що не розуміє суті законопроекту, який порівнює тваринні жири з набагато більш корисними рослинними ліпідами.

Критики проекту упевнені, що влада просто хоче поповнити бюджет країни, надходження в який скоротилися з 63% до 56%.

Вчені докорили політикам, нагадавши, що в сучасній Данії бутерброд з сиром і маслом є частиною щоденного раціону, а зовсім не розкішшю, як на початку XX століття, тому у разі схвалення законопроекту постраждають не тільки середні прошарки населення, але й бідні громадяни.

Розгнівані датські промисловці мають намір подати скаргу до Єврокомісії. Проти нового податку вже виступила Німеччина – там побоюються, що якщо закон буде ухвалено, в ціні піднімуться і німецькі продукти, і це негативно позначиться на попиті.

До речі, на початку року влада Данії встановила податок у 25% на шоколад, морозиво і цукромісні лимонади.

Читайте також:

Ожиріння американців коштує уряду США 147 млрд доларів на рік

Для порятунку найбільшого товстуна світу потрібна допомога ВПС Британії

Багаті німці попросили підняти їм податки

У Баварії випустили еротичний календар для популяризації фермерства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: