Данія вирішила включитися в боротьбу за Арктику

Влада данії хоче представити докази права на зону, яка в тому числі включає частину континентального шельфу Північного полюсу.

Данія має намір відстоювати своє право на значні території в Арктиці. Про це у вівторок, 17 травня заявила глава датського МЗС Лене Йесперсен.

"Ми вважаємо, що Данія буде здатна представити докази права на зону, яка в тому числі включає частину континентального шельфу Північного полюсу", - заявила міністр. Вона у той же час зазначила, що сам Північний полюс не є метою для данців.

Центральна влада в Копенгагені в тісній співпраці з місцевою владою Гренландії і Фарерських островів виробляють Арктичну стратегію на найближче десятиліття, повідомила Йесперсен.

Вона зазначила, що остаточна версія документа буде готова до середини червня.

Зараз економічні зони країн, що виходять на Арктику, поширюються на 200 миль від їхніх берегів. Будь-які їхні претензії повинні розглядатися в рамках конвенції ООН з морського права.

Нагадаємо, сайт Wikileaks опублікував листування співробітників Держдепартаменту США, в якому йдеться про те, що США і Росія протягом останніх декількох років борються за освоєння Арктики.

Читайте також:

Путін скасував битву за Арктику

Росія доведе права на Арктику з допомогою нового географічного атласу

Норвегія придумала, як поділити Арктику без "ненормальної" Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: