Данія введе митний контроль на кордонах з Німеччиною і Швецією

Ідея ввести більш суворий прикордонний контроль був висунутий партією, яка виступає проти іммігрантів.

Влада Данії має намір відновити митний контроль із суміжними європейськими країнами - Німеччиною і Швецією.

Як заявив данський міністр фінансів Клаус Йорт Фредріксен, це є результатом угоди уряду з правими партіями і рухами.

План ввести більш суворий прикордонний контроль з сусідами з Євросоюзу був висунутий Данською народною партією, яка виступає проти іммігрантів, та її лідером Пією К'яєрсгордом.

За словами Фредріксена, нові прикордонні та митні заходи "почнуть діяти через два або три тижні".

Нагадаємо, напередодні депутати Європарламенту виступили з жорсткою критикою пропозиції Комісії Союзу про можливу жорсткість прикордонного контролю всередині Шенгенської зони.

На ініціативу Італії та Франції, схвалену Єврокомісією, відреагував, серед інших, лідер соціалістів у Європарламенті Мартін Шульц. Він заявив, що "шокований" можливістю відновлення контролю на національних кордонах країн, що входять до Шенгенської зони, і 12 травня має намір висловити свою точку зору на спеціальному засіданні міністрів внутрішніх справ країн Євросоюзу.

Як повідомлялося, 26 квітня шенгенське питання обговорили прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі і президент Франції Ніколя Саркозі. У листі, адресованому голові Єврокомісії Жозе Мануелю Баррозу та голові Європейської ради Герману ван Ромпею, вони закликали відновити тимчасовий прикордонний контроль всередині Шенгенської зони.

4 травня єврокомісар з питань внутрішніх справ Сесілія Мальмстрем представила пропозиції Євросоюзу щодо реформування Шенгенських угод, 12 травня їх розглянуть міністри внутрішніх справ Євросоюзу.

Питання про прикордонний контроль у Шенгенській зоні було порушено у зв'язку з великим припливом іммігрантів з країн Північної Африки, де відбуваються революційні події. До Італії вже прибули понад 25 тисяч мігрантів. Більшість з них - франкомовні вихідці з Тунісу. 11 квітня італійський прем'єр Сільвіо Берлусконі закликав Євросоюз допомогти його країні вирішити проблему нелегальних мігрантів.

17 квітня спалахнув скандал, пов'язаний з тим, що французька влада блокувала поїзди, що прямують з італійського міста Вентимілья до Франції, на яких збиралися перетнути кордон прибулі з Тунісу емігранти і європейські правозахисники. МВС Франції неодноразово заявляло, що нелегалам, які прагнуть потрапити в цю країну, в'їзд закритий.

Згодом єврокомісар Сесілія Мальмстрем заявила, що Франція мала право призупинити залізничне сполучення з Італією, щоб не пустити поїзди з мігрантами.

Читайте також:

Європарламент обурений можливістю введення зони контролю всередині Шенгену

Між Італією і Францією розгорівся дипломатичний скандал

Італія вислала назад до Тунісу сотні іммігрантів

Каддафі попросив у ЄС п'ять мільярдів євро, щоб врятувати Європу від іммігрантів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: