Данська газета уклала угоду з нащадками пророка Мухаммеда

Поки що єдина з данських газет вибачилася перед мусульманами за публікацію карикатури на пророка Мухаммеда.

Газета Politiken першою з данських ЗМІ вибачилася перед мусульманами за публікацію карикатури на пророка Мухаммеда. Також Politiken уклала мирову угоду з організаціями, які представляють більше 90 тисяч його нащадків.

Згідно з угодою, Politiken залишає за собою право публікувати карикатури і не вибачатися за вже опубліковані. Разом з тим мусульманам, яких образили карикатури, видання приносить вибачення.

За повідомленням Politiken, цим документом газета убезпечила себе від позовів з боку нащадків пророка. Решта газет відмовилися від угоди. Крім того, вона викликала хвилю обурення в урядових колах Данії.

Нагадаємо, перші карикатури на пророка Мухаммеда (зокрема, там де він зображений з бомбою замість чалми) надрукувала у 2005 році данська газета Jyllands-Posten.

Це викликало хвилю обурення в мусульманському світі, масові демонстрації, напади на посольства Данії та інших країн Північної Європи і бойкот данських товарів.

У лютому 2009 року 17 данських газет повторно опублікували карикатури на знак протесту проти замаху, який готувався на їхнього автора, 73-річного Курта Вестергаарда.

Читайте також:

В Данії мусульманок зобов'язали знімати паранджу в транспорті

Художник, який представив турецького прем'єра собакою, втік з Туреччини

У Росії на пророка Мухаммеда намалювали карикатуру

Обаму зобразили у вигляді мертвого шимпанзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: