Данські моряки захопили в полон сомалійських піратів

Військові не знають, що робити з полоненими: через недосконалість міжнародного законодавства їх, можливо, доведеться відпустити.

В Аденський затоці команда данського військового корабля "Абсалон" потопила катер сомалійських піратів і захопила в полон п'ятьох членів екіпажу.

Як повідомляє Радіо "Свобода", "Абсалон" отримав сигнал про допомогу від голландського судна, яке атакували розбійники. До місця події було вислано бойовий гелікоптер, але на попереджувальні постріли з повітря бандити не реагували.

"Аварійна ракета, випущена голландськими моряками, підпалила піратське судно і вони стали стрибати за борт. Зрозуміло, не можна було залишати людей, які тонуть, у відкритому морі", - розповів представник штабу оперативного командування ВМС Данії Йеспер Люнге.

Наразі пірати перебувають на борту "Абсалона". Військові проводять консультації, щоб вирішити їх подальшу долю.

Раніше, через відсутність міжнародних норм у сфері боротьби з піратством, данському екіпажу доводилося відпускати групи озброєних сомалійців, попередньо конфіскувавши у них зброю.

Нагадаємо, сомалійські пірати дедалі частіше захоплюють іноземні судна та вимагають за них викуп. Зокрема, у них в полоні досі перебувають два корабля з українським екіпажем. З початку грудня Європейський Союз розпочав операції проти піратів біля узбережжя Сомалі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: