Данські чиновники розкритикували ідею Трампа купити Гренландію: "Це божевілля!"

Данські чиновники розкритикували ідею Трампа купити Гренландію: "Це божевілля!"

Американський президент Дональд Трамп з інтересом цікавиться можливістю купівлі найбільшого острова.

Американське видання The Wall Street Journal у четвер, 15 серпня, повідомило, що президент США Дональд Трамп задумався над ідеєю купівлі острова Гренландія і почав обговорювати цю ідею зі своїми радниками й адвокатами. У Данії доволі різко сприйняли ідею американського президента. 

Зокрема, колишній прем'єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен визнав ідею американського президента жартом.

"Це, ймовірно, першоквітневий жарт ... але зовсім не по сезону!" - підкреслив політик.

Його колега з Лівої партії, депутат Майкл Оструп підкреслив: "Гренландія не продається! Часи, коли легко можна було купити землю і людей, на щастя, минули".

"Ми тісно співпрацювали з США у сфері політики безпеки в Арктиці, але про те, щоб заявити про купівлю Гренландії, абсолютно нереально", - сказав представник правоцентристської ліберальної партії Гренландії Маркус Кнут.

Доволі жорстко висловився представник Данської народної партії Гренландії Сорен Есперсен. Він назвав ідею Трампа абсолютним божевіллям. "Якщо це правда, і він дійсно цим займається, то це явний доказ того, що він збожеволів. Повинен сказати, як є: ідея продажу Данією 50 тисяч громадян Сполученим Штатам - це абсолютне божевілля", - сказав він.

"Якщо він дійсно вважає, що можна придбати всю країну і весь народ, це багато що говорить про Трампа. Гренландія - це гренландці, і це не XIX століття. Не продається", - підкреслила депутатка і лідерка Червоно-Зеленого альянсу Данії Пернілла Скипер.

Одна із двох депутатів Гренландії в парламенті Данії Ая Ларсен прокоментувала ідею американського президента Financial Times. "Я не думаю, що це гарна ідея. Я кажу ні, дякую, містер Трамп", - сказала вона.

Американський журналіст Джон Габріель своєю чергою спробував уявити, який вигляд мала би Гренландія в майбутньому, якщо острів увійде до складу США за президентства Трампа.

Як повідомлялося, Трамп цікавився у своїх радників під час зустрічей, обідів і просто коротких розмов, чи можуть США купити Гренландію.

За даними WSJ, він з цікавістю вислуховував, як ті обговорюють її багаті ресурси і геополітичне значення острова. Зазначається, що він навіть попросив юрисконсульта Білого дому провести правову експертизу проєкту.

Газета повідомляє, що деякі помічники підтримали його, заявивши, що це може бути хорошим економічним кроком. Деякі — визнали ідею швидкоплинним захопленням, яке ніколи не буде реалізовано. 

Гренландія - найбільший у світі острів, на якому проживають лише 58 000 жителів. Формально територія входить до складу Королівства Данія, але має широку автономію. Зокрема, уряд Гренландії вирішує всі внутрішні питання, контролює корисні копалини, за Данією залишається контроль над обороною, зовнішньою та грошовою політикою. Географічно є частиною Північної Америки.

Відео Вчені NASA з'ясували, що льодовики Гренландії припинили танути та почали знову рости

Такі висновки зробили на основі кадрів, відзнятих з повітря протягом останніх кількох років. Утім експерти застерігають - ефект може бути тимчасовим, адже людство й далі продовжує насичувати повітря небезпечними викидами.  

Вчені NASA з'ясували, що льодовики Гренландії припинили танути та почали знову рости

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів