Дату всенародних виборів у Палестині перенесено

Глава Політбюро ісламського руху Хамас дав свою згоду на перенесення виборів і підтримав "дорожню карту" із подолання розколу на палестинській арені.

Всенародні вибори у Палестинській автономії перенесено з 25 січня на 25 червня 2010 року.

Про це повідомило обізнане палестинське джерело в Аммані, де відбулися тристоронні палестино-йордано-єгипетські консультації.

У них взяли участь король Йорданії Абдалла II, голова Палестинської національної адміністрації (ПНА) Махмуд Аббас, міністр закордонних справ Єгипту Ахмед Абуль Гейт і шеф розвідки Омар Сулейман.

За даними джерела, глава Політбюро ісламського руху Хамас Халед Машааль дав свою згоду на перенесення виборів і підтримав в принципі запропоновану Каїром "дорожню карту" із подолання розколу на палестинській арені.

Цей документ передбачає формування тимчасового органу управління на Західному березі річки Йордан і в секторі Газа з метою підготовки до виборів, від яких залежить результат протистояння між двома найбільшими палестинськими угрупованнями - Хамас та Фатх.

Єгипет запропонував сторонам свої послуги щодо перебудови органів безпеки автономії "на позапартійній основі".

Протягом найближчих місяців повинні випустити з в'язниць в Газі і Рамаллі всіх в'язнів, заарештованих "через політичні мотиви".

Єгипетський міністр підтвердив на спільній прес-конференції зі своїм йорданським колегою Насером Джаудою, що примирливі міжпалестинські угоди буде підписано 26 жовтня в Каїрі.

На думку Абуль Гейта, скандал, викликаний відстрочкою обговорення в Женеві на засіданні Комісії ООН з прав людини доповіді, що розслідує військові злочини в секторі Газа, "не стане перешкодою на шляху національної згоди".

Читайте також:

Ізраїль ввів блокаду палестинських територій

Ізраїль обміняє полоненого капрала на півтисячі палестинських бойовиків

Ізраїльський літак розбомбив будинок у секторі Газа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: