"Давайте зберемося, щоб максимально використати всі можливості, які принесе Brexit". Джонсон звернувся до британців

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Велика Британія офіційно перестала бути членом ЄС.

Одразу після виходу Великої Британії із Євросоюзу прем'єр-міністр цієї країни Борис Джонсон звернувся до співвітчизників.

"Сьогодні вночі ми покинули ЄС - надзвичайний переломний момент у житті цієї країни. Давайте разом зберемося, щоб максимально використати всі можливості, які принесе Brexit - і розкриємо потенціал всієї Великої Британії", - написав Джонсон у Twitter.

Нагадаємо, Велика Британія офіційно перестала бути членом Європейського союзу опівночі за центральноєвропейським часом. У Лондоні на цей момент була 23 година 31 січня 2020 року, а в Києві - перша година ночі 1 лютого.

До кінця 2020 року між ЄС та Британією діятиме перехідний період. У цей час сторони мають домовитися про подальші основні принципи співпраці та вирішити спірні моменти. На цей період британці фактично лишатимуться в усіх економічних та митних союзах ЄС, однак не матимуть впливу на жодні рішення Європейського союзу.

Після завершення перехідного періоду Британія матиме змогу вести самостійну внутрішню та зовнішню політику, укладати торговельні та інші угоди. До цього британці йшли 4 роки, проголосувавши за вихід з ЄС ще влітку 2016 року.

Детальніше про історію виходу Британії із ЄС, принципи перехідного періоду, а також чого чекати Україні від Brexit читайте за посиланням.

Відео Як противники і прихильники Brexit прощаються із членством Великої Британії в ЄС

Велика Британія проводить свій останній день у складі Євросоюзу. Вже сьогодні вночі відбудеться остаточне розлучення. Усі формальності були узгоджені напередодні із Європарламентом. З якими почуттями перегортають сторінку історії залучені до цього процесу європейські народи - дивіться у сюжеті. Більше читайте тут

Як противники і прихильники Brexit прощаються із членством Великої Британії в ЄС

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції