Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Давос із марихуаною і волинкою, але без світових лідерів: форум переживає один із кризових моментів

Давос із марихуаною і волинкою, але без світових лідерів: форум переживає один із кризових моментів

Давно не було настільки скромного представництва на заході.

У Давосі розпочався щорічний Всесвітній економічний форум – захід, на якому говорять про важливе в політиці та шукають партнерів у бізнесі, цього року несподівано зазнав змін. Одразу кілька VIP-учасників скасували свої візити, і це суттєво позначилося на атмосфері, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Для тих, хто їздить форум регулярно, зміни помітні просто на вулиці: не такий насичений трафік, менше людей, аніж зазвичай. Уперше за багато років у Давосі залишилися вільні помешкання. Коли до форуму лишалися лічені тижні, на організаторів раптом посипалися відмови, а світові ЗМІ заговорили про те, чи не згасає зірка Давосу.

Відео Всесвітній економічний форум у Давосі: чому кілька VIP-учасників скасували свої візити

У Давосі розпочався щорічний Всесвітній економічний форум. Захід, на якому говорять про важливе в політиці та шукають партнерів у бізнесі, несподівано зазнав змін. Одразу кілька VIP-учасників скасували свої візити і це суттєво позначилося на атмосфері заходу.

Всесвітній економічний форум у Давосі: чому кілька VIP-учасників скасували свої візити

Президент Польщі Анджей Дуда спокійнісінько гуляє центральною вулицею, його кортеж повільно суне поруч. А от лідери США, Франції та Великої Британії викреслили Форум зі своїх розкладів. Дональд Трамп не лише не поїхав сам і заборонив іншим посадовцям їздити у відрядження через непроголосований держбюджет. Емануель Макрон все ще втихомирює рух "Жовтих жилетів", що повстав проти підвищення цін на пальне. А Терезі Мей ніколи через проблеми з остаточним виходом Британії з ЕС.

Менше про політику, більше про людей – тепер усі шанси стати хедлайнером форуму є в спадкоємця британської корони. Принц Вільям у Давосі просуватиме тему психічного здоров’я і охорони довкілля. Просувати свій бізнес та ідеї, шукати партнерів та інвесторів – це те, заради чого тепер їдуть у Давос.

Інвестиційна компанія з Шотландії закликає до свого офісу звуками традиційної волинки. Виконавець у кілті підмерзає на холоді. "Пальці замерзли. Я вшосте у Давосі. Мені дуже подобається. Це виклик для всіх тут. Люди не очікують почути волинку", - каже він. Канадійський дім спокушає дискусією про легалізацію марихуани – і, схоже, не лише дискусією. Усередині відчутний запах канабісу. "Зауважте, це тепер законно в Канаді. У жовтні легалізувала марихуану. Її можуть придбати у спеціальних магазинах ті, кому виповнилося 19. Це нормально. Коли хтось приїздить з України, Білорусі чи Росії чи азійських країн, де це заборонено, здається, що ми говоримо різними мовами", - пояснюють там.

Схоже, лише на щорічному "Українському сніданку" у Давосі пахнутиме політикою. Туди зібралися одразу кілька кандидатів у президенти.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Вибір редакції