Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Де Путін? У Росії говорять про змову, а українські експерти називають його "зникнення" перевіркою оточення в стилі мафіозі

Серед версій українських політологів також є шантаж Заходу з видами на Україну.

Володимир Путін
Reuters
Президент РФ Володимир Путін зник - вже сьомий день не з'являється на публіці - з 6 березня. Він навіть пропустив щорічне засідання Ради безпеки РФ, проведене 11 березня у П'ятигорську.

Таємниче зникнення російського президента викликало величезний ажіотаж. У мережі поширюються здогади про його хвороби, але політологи радять не турбуватися про здоров'я Путіна - адже він і раніше любив затаюватися перед прийняттям важливих рішень.

[Article_attached position = "1"]

Тим не менш, деякі російські експерти зазначають, що зникнення Путіна може бути пов'язано зі змовою проти нього, частиною якої стало вбивство опозиційного лідера Бориса Нємцова, вчинене просто під стінами Кремля. Однак українські політологи, дивлячись на ситуацію зі сторони, відкидають таку версію і наводять свої аргументи, у деяких випадках навіть пов'язуючи її з Україною.

Андрей Пионтковский
Російський політолог Андрій Піонтковський:

- Повернімося до списку керівників російських спецслужб, які тільки й могли забезпечити належне супроводження подій [вбивство Нємцова] на мосту в фатальну ніч. Він невеликий - Путін, Іванов [глава Адміністрації Путіна], Патрушев [секретар РБ РФ], Барсуков, Золотов, Мурів - і я його зазначив ще у перших своїх коментарях у ніч убивства.

Ніяк не можна з ходу відкидати версію "Путін". Тому припустимо, що вбивство Нємцова було задумано і організовано за участю президента. Але тоді він же напевно повинен був заздалегідь ретельно продумати в позитивному для себе ключі й увесь процес "розслідування" і "справедливого покарання винних".

Але чому ж тоді кожен крок у розслідуванні обертається інформаційними та репутаційними втратами для влади, перетворюючи її на щось гірше, ніж чудовисько - на посміховисько? Чому в цьому процесі беруть активну участь, здавалося б, лояльні Кремлю журналісти? Пояснення тільки одне: процесом рулить в своїх інтересах із самого початку хтось інший, хто володіє серйозними можливостями, якийсь "кріт" з наведеного вище списку, а може, й ціла зграя "кротів".

Основний напрямок скоординованої атаки - максимальна дискредитація Кадирова, а через нього, опосередковано, і Путіна, який його патронує.

"Партія кровищи" задумала, здійснила і експлуатує вбивство Нємцова не як самоціль, а як детонатор для реалізації своїх далекосяжних політичних устремлінь. Кадировцям на якомусь рівні, мабуть, було підказане, що замовлення на ліквідацію виходить від Папи. Це чомусь здалося настільки достовірним, що вони ні на секунду не засумнівалися, а виконавці (Заур, Руслан або хтось зовсім інший) були впевнені у своїй безкарності.

У разі успіху мегаопераціі "кротів" Путін виразно стане однією з перших політичних жертв нового порядку на Кавказі і в Росії. Війна за Кавказ - це завжди війна за Кремль. Слідом за десятирічним проектом "Кадиров" буде закрито і п'ятнадцятирічний проект "Путін". Ця людина, яка послідовно, крок за кроком прокладала дорогу до влади справжнім нацистам, стане їм більше не потрібною.

Читайте більше в колонці Андрія Піонтковського: Партія кровищи

илларионов
Gonzales Photo/Demotix/Corbis
Екс-радник Путіна Андрій Ілларіонов:

- Можливо, майбутні історики назвуть ці події "змовою генералів". Справді: з одного боку - підполковник. А з іншого - суцільні генерали: два генерал-полковника, три генерала армії.

Після майже двотижневої жорсткої боротьби під килимом картина поля битви, що відкрилась для громадськості увечері вчорашнього дня [11 березня], майже не залишає сумнівів у її результатах. Партія "крові і бабла" (відповідно до термінології А.Піонтковского) зазнала важких втрат і відступає по всьому фронту під натиском партії "великої крові".

Відсутній з 27 лютого С.Іванов з'явився в публічному просторі, закріпивши союз з РПЦ або, як мінімум, гарантуючи її нейтральну позицію. М.Патрушев на засіданні РБ в П'ятигорську прийняв капітуляцію Р.Кадирова. К.Ремчуков з ложі Великого театру повідомив про майбутню відставку І.Сечіна [президент "Роснефти"]. Схоже, вирішена наперед і відставка В.Колокольцева [глава МВС РФ] - незважаючи на спростування чуток, які розпускалися  раніше. Іншими словами, силова та фінансова опора "національного лідера", схоже, паралізовані.

На відміну від С.Іванова, який "з'явився", "зник" В.Путін. Скасування його візиту в Казахстан й інформація про його "хвороби", яка активно вкидаються в суспільний простір, змушують задуматися про те, де він фізично знаходиться на часі та в якому саме стані.

Якщо запропонований аналіз вірний, то в найближчі дні слід очікувати відставки з поста прем'єра Дмитра Медведєва і призначення на нього С.Іванова. Держдума під керівництвом С.Наришкіна [глава Держдуми] забезпечить правильне голосування її членів. Після чого громадськість, очевидно, буде проінформована про те, що національний лідер потребує заслуженого відпочинку.

Той, хто вважає, що в змові беруть участь (свідомо чи несвідомо) тільки генерали або ж тільки силовики, трохи спрощують ситуацію. Напередодні вбивства Б.Нємцова в безпечне місце на 15 діб був відправлений інший потенційний кандидат на роль "сакральної жертви", популярний блогер, який спеціалізувався на публікаціях витоків проти фігурантів партії "крові і бабла", які регулярно зливалися партією "великої крові". Інший відомий опозиційний публіцист [Михайло Ходорковський] буквально днями досить сміливо припустив, що "після вбивства Нємцова Путін буде повалений найближчим часом".

Читайте більше в колонці Андрія Ілларіонова: Змова генералів

Володимир Фесенко
Дзеркало тижня. Україна
Український політолог Володимир Фесенко:

- Зникнувши з публічного простору на кілька днів, Путін змусив говорити про себе навіть тих, хто до цього політикою мало цікавився: невже помер? Різні чутки про проблеми зі здоров'ям російського лідера ходять давно. Але насправді все може виявитися значно більш прозаїчним. Путін, як і деякі українські політики, судячи з усього, періодично вдається до медичних маніпуляцій з омолодження, а для цього потрібен час - як на саму процедуру, так і на подальшу реабілітацію.

Ті, для кого медична версія зникнення Путіна здалася занадто дрібною, пішли далі і заговорили про "змову генералів", перемогу "партії війни" над "партією бабла" і новий ДКНС.

Це все малоймовірно. [...] "Партія війни" проти президента не піде. Треба розуміти, що Путін - це не Горбачов і навіть не Хрущов. Так, для більшості нинішніх російських керівників він, що називається, "наше все" або, точніше, "їхнє все". Там стільки зараз зав'язано саме на Путіні, що спроба його прибрати створює величезні ризики для всіх його поплічників, це може обрушити всю конструкцію.

Читайте більше в колонці Володимира Фесенка: Куди зник Путін

Тарас Березовець
Український політтехнолог Тарас Березовець:

- Ніякої змови проти Путіна бути не може.

Путін - це кадровий офіцер КДБ, а в КДБ завжди вчили: "не вір нікому" і "вороги всюди". І особливо часто вороги проникають у вищі ешелони влади. Природно, що на тлі війни в Україні, в Кремлі процвітає шпигуноманія, в першу чергу щодо своїх, яких підозрюють навіть більше ніж чужих.

І "зникнення" Путіна - це класичний приклад методу роботи КДБ, який він свого часу запозичив у сицилійської мафії. Коли дон хотів перевірити лояльність свого найближчого оточення, він прикидався хворим, що, мовляв, не в змозі виконувати свої обов'язки. І якщо серед його людей були потенційні зрадники чи люди з амбіціями змістити дона, то вони починали активно вести якісь переговори, намагалися схилити на свій бік оточення для того, щоб після смерті дона зайняти його місце. І КДБ такі технології використовувало дуже активно.

Тому я думаю, що, швидше за все, Путін перевіряв реакцію оточення, а заодно і Заходу - а що Захід буде робити, якщо Путіна від влади відсторонять.

Якщо це дійсно так, то найближчим часом буде оголошено про низку гучних відставок у вищих кремлівських колах. Йшлося, зокрема, про відставку пана Сєчіна. А насправді ключовий конфлікт склався між Кадировим і силовиками, які давно ним незадоволені. Оскільки, по-перше, Кадиров має дуже багато грошей ($ 3 млрд щороку з Федерального бюджету - фактично данина), а по-друге, вони підозрюють його в тому, що це він дав наказ убити Бориса Нємцова, тим самим підставивши Кремль, підставивши всіх під санкції. Путін же буде чіплятися за Кадирова до кінця.

Якщо ця версія правильна, то Путін проведе зачистки серед силовиків, які якраз представляють для нього небезпеку, як він вважає.

Віталій Бала
УНІАН
Український політолог Віталій Бала:

- Я не виключаю, що це може бути ініціативою самого Путіна, щоб, по-перше, подивитися з боку, наскільки ним контролюється ситуація всередині країни, і хто там може в тій чи іншій мірі себе проявити.

По-друге, дати сигнал західним лідерам, щоб вони подивилися, яка складна ситуація може скластися у разі, якщо його дійсно не буде при владі. І в цьому випадку західні лідери повинні зрозуміти, наскільки вони зацікавлені у спілкуванні з Путіним. Можливо, таким чином він хоче зараз прорвати свою ізоляцію, політичний карантин, який був створений навколо нього політичними лідерами країн світу.

По-третє, я не виключаю, що зараз готується якийсь, м'яко кажучи, нехороший сценарій розвитку подій в Україні. Мається на увазі спроба Путіна таким чином закріпити свої завоювання в Україні, як мінімум отримати від Заходу визнання Криму російським. Це може бути певний шантаж західних лідерів.

Ольга Скичко

Залиште свій коментар

Вибір редакції