Де замовник Політковської?

Родичі та друзі Політковської вважають оприлюднення результатів слідства передчасними, а заяви генпрокурора - політичними, а не обґрентованими.

Ілля Політковський, син Анни Політковської (Фото: moscow.usembassy.gov)
Оприлюднення Генпрокуратурою даних про хід розслідування і, зокрема, імен підозрюваних, Ілля Політковський вважає передчасним
Рідні Анни Політковської високо оцінюють роботу Генпрокуратури з розслідування її вбивства, проте побоюються, що оприлюднення попередніх результатів може завдати шкоди подальшому ходу слідства та перешкодити знайти замовника.

„Ми не ставимо під сумнів результати проведеного розслідування. Виконана дуже потужна робота по всіх напрямках: виконавець, організатор, замовник і так далі," - сказав у понеділок, 27 серпня, син Анни Політковської Ілля, відзначивши, що слідча група демонструє "якісну, продуктивну та професійну" роботу.

Разом із тим, оприлюднення Генпрокуратурою даних про хід розслідування і, зокрема, імен підозрюваних, Політковський вважає передчасним і розцінює як розголошення таємниці слідства.

"Сьогодні були названі конкретні прізвища. На мій погляд, це розголошення таємниці слідства, і це може позначитися на подальшому ході розслідування," - відзначив він. – Усе це може негативно відбитися на слідстві. Люди можуть сховатися від слідства," - також висловила побоювання адвокат сім'ї Політковської Ганна Ставицька.

У понеділок, 27 серпня, генпрокурор Юрій Чайка оголосив про арешт десятьох підозрюваних у вбивстві журналістки. За його словами, арештовані безпосередній виконавець, а також організатори й посібники злочину. Серед них - колишні співробітники МВС і ФСБ, а також троє вихідців із Чечні. При цьому Генпрокуратура розкрила ім'я тільки одного з підозрюваних - співробітника УФСБ по Москві та Московській області підполковника Павела Рягузова.

Анна Політковська
Deutsche Welle
Анна Політковська
Замовник убивства, за даними слідства, знаходиться закордоном. Як висловився Чайка, за цим злочином стоїть людина, що прагне повернути Росію "до колишньої системи управління, коли все вирішували гроші й олігархи".

Подібні формулювання наводять на думку про те, що серед потенційних організаторів злочину може виявитись і опальний російський олігарх Борис Березовський, що проживає в Британії і має там статус політемігранта, відзначає видання КоммерсантЪ, уточнюючи, що генпрокурор РФ не став відповідати на пряме питання журналістів про те, чи мається тут на увазі політемігрант Борис Березовський.

Тим часом, адвокат Березовського Андрій Боровков заявив, що по справі про вбивство Анни Політковської Генпрокуратура його клієнтом "не цікавилась".

Сам же Березовський сказав, що анітрохи не здивований натяками генпрокурора, і в черговий раз заявив, що за вбивством Політковської, так само як і за смертю екс-співробітника ФСБ Олександра Литвиненка, стоїть Кремль.

Проте, як стверджує Ілля Політковський, інформація про те, що замовник злочину знаходиться за межами Росії, - це лише одна з можливих версій, які зараз відпрацьовуються. Син загиблої журналістки відзначив, що її рідні, близькі та колеги тісно взаємодіють зі слідчою групою та знаходяться в курсі розслідування, що проводиться, і висловив надію, що воно буде доведене до кінця.

Борис Березовський
BBC
Березовський заявив, що за вбивством Політковської стоїть Кремль
Адвокат Ставицька заявила, що про повне розкриття злочину говорити передчасно.

"Це лише перший етап. Дійсно, затримані підозрювані, але замовник не знайдений, що є найголовнішим," - підкреслила захисниця.

Головний редактор «Новой газеты», в якій працювала Політковська, Дмитро Муратов також високо озивався про виконану слідством роботу, проте висловив переконання, що заяви керівництва прокуратури про досягнуті результати в розслідуванні вбивства носять політичний характер і "мало ґрунтуються на матеріалах слідства".

Нагадаємо, що, крім версії із "закордонним слідом" у вбивстві журналістки, упор на яку зробив у доповіді Володимиру Путіну про виконану роботу генеральний прокурор, слідство розглядає вірогідність помсти Політковській з боку чеченських бойовиків, які часто фігурували в її матеріалах, або міліціонерів, які після її публікацій потрапили під суд і одержали тюремні строки за вбивства мирних жителів у Чечні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: