Делегація МАГАТЕ відвідає КНДР

Делегація МАГАТЕ відвідає КНДР для обговорення з корейською стороною питання закриття ядерного реактора.

Делегація Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) відвідає КНДР для обговорення з корейською стороною питання про закриття ядерного реактора в Йонбені уже наступного тижня.

Делегацію, як планується, очолить заступник глави МАГАТЕ Оллі Хейнонен. Раніше з посиланням на джерела в уряді Південної Кореї південнокорейське агентство Ренхап повідомляло, що представники МАГАТЕ можуть прибути в КНДР уже 21 червня. 

Минулої суботи Центральне телеграфне агентство Північної Кореї (ЦТАК) повідомило, що на адресу директора МАГАТЕ Мухаммеда ель-Барадеі було направлено листа із запрошенням представникам агентства обговорити на робочому рівні деталі зупинки дії реактора, оскільки "отримано підтвердження, що процес розморожування засобів (КНДР) в "Banco Delta Asia" в Макао вступив в завершуючу стадію". Агентство прийняло це запрошення. 

Відносини з МАГАТЕ КНДР перервала під час першої ядерної кризи 1994 року, але частково відновила їх після досягнення домовленостей з США про будівництво на її території АЕС на легководних реакторах. У 2003 році ці плани виявилися зірваними, і Пхеньян знов перервав зв'язки з МАГАТЕ, виславши з країни групу міжнародних інспекторів. 

Проте після лютневого раунду шестисторонніх переговорів Північна Корея знов висловила бажання співпрацювати з агентством. Тоді учасники "шестірки" домовилися, що Пхеньян зупинить і опечатає ядерний реактор, надасть списки інших ядерних об'єктів і пустить в країну інспекторів МАГАТЕ в обмін на допомогу енергоносіями і інші поступки. 

У березні 2007 року КНДР відвідав глава МАГАТЕ Мохаммед ель-Барадеі, який отримав підтвердження, що Пхеньян готовий прийняти інспекторів агентства, як тільки буде вирішено питання повернення північнокорейських засобів, що знаходилися на рахунках "Banco Delta Asia" (BDA) в Макао.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: