Деліча судитимуть у МТКЮ

У Міжнародному трибуналі для колишньої Югославії в понеділок почнеться судовий процес над екс-начальником штабу боснійської армії Расімом Делічем.

Расім Деліч (Фото: epochtimes.com)
Екс-генерал Расім Деліч (Фото: epochtimes.com)
У Міжнародному трибуналі для колишньої Югославії (МТКЮ) в понеділок почнеться судовий процес над колишнім генералом, начальником штабу армії боснійських мусульман 58-річним Расімом Делічем. Він - один з небагатьох високопоставлених боснійських мусульман, проти яких МТКЮ видав звинувачувальні висновки.

Деліч обвинувачується в злочинах проти людяності й порушенні законів і звичаїв війни у зв'язку з діями, скоєними під час війни в Боснії в 1992-1995 роках його підлеглими, зокрема, прибулими туди з мусульманських країн бойовиками відносно боснійських хорватів і сербів.

Зокрема, йдеться про розстріл 24 військовополонених хорватів у червні 1993 року, жорстокі страти в липні та вересні 1995 року полонених сербських солдатів у створеному боснійськими мусульманами концтаборі Каменіца та зґвалтування жінок.

У виданому проти Деліча в 2005 році звинувачувальному висновку стверджується, що він знав або мав знати про ці злочини, але нічого не зробив ні для їх запобігання, ні для покарання винних. Крім того, Деліча попереджали, що прибулі до Боснії мусульманські бойовики, що воювали у складі підрозділу "Ель-Муджахед", відрізнялися жорстокістю та схильністю до вчинення злочинів проти мирного населення і полонених.

Деліч, який добровільно здався міжнародному трибуналу в лютому 2005 року, відкидає пред'явлені йому звинувачення.

Минулого четверга головний прокурор МТКЮ Карла дель Понті надіслала в судову палату лист, у якому наполягала на передачі справи Деліча в суд Боснії і Герцеговини, проте судді відповіли відмовою.

Причиною цього кроку головного прокурора послужило те, що на цьому тижні судді обмежили число свідків, яких може викликати сторона звинувачення, до 55 осіб, у той час як прокурори спочатку хотіли викликати 91 свідка, причому це число вже було раніше скорочено суддями до 75.

Офіційний представник головного прокурора Ольга Кавран, критикуючи рішення про скорочення списку свідків звинувачення, відзначила, що цей список був переданий суддям дев'ять місяців тому, а зменшити його вони вирішили буквально напередодні початку процесу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: