"Дельта" унеможливлює формування колективного імунітету від коронавірусу— творець Оксфордської вакцини

"Дельта" унеможливлює формування колективного імунітету від коронавірусу— творець Оксфордської вакцини

Фото: Associated Press

Проблема полягає в тому, що цей вірус — не вірус кору.

Штам коронавірусу "Дельта" унеможливлює формування колективного імунітету від COVID-19, адже він буде заражати навіть людей, які вже отримали щеплення. 

Про це заявив професор Ендрю Поллард, керівник оксфордської групи зі створення вакцини від коронавірусу, яка співпрацює з AstraZeneca, — повідомляють британські ЗМІ.

За його словами, навіть якщо прищепити всіх дітей, це не зупинить передавання вірусу. Водночас він запропонував подбати про оптимізацію лікування тих, хто вже хворіє COVID-19 у важкій формі, — пише BBC.

"Проблема в тому, що цей вірус — не вірус кору. Якщо прищепити від кору 95% населення, вірус кору не може передаватися. Варіант" Дельта "буде заражати тих, хто прищепився. І це значить, що будь-який, хто досі невакцинованих, рано чи пізно цей вірус зустріне. І у нас немає нічого, що може повністю зупинити його передавання", — цитує його слова Guardian.

Але нинішні вакцини ефективні в захисті від важких випадків коронавірусної інфекції і летальних випадків, але не від зараження. Поки треті дози вакцин краще направити в країни, де вони найпотрібніші, де людям не вистачає препаратів.

Експерт заявив, що водночас імунні системи щеплених людей протягом десятиліть будуть пам'ятати, що отримали дві дози вакцини, і захистять їх від коронавірусу.

Нагадаємо:

Міністр Віктор Ляшко про поширення "Дельти" та до чого готуватися українцям

Міністр Віктор Ляшко про поширення "Дельти" та до чого готуватися українцям

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вакцина проти коронавірусу
Наступна публікація