Дем’янюк отримав припис про депортацію зі США

Звинувачуваний у вбивстві 29 тисяч в’язнів концтаборів буде висланий із США в Німеччину, де на нього чекає суд.

Джон (Іван) Дем’янюк, 89-річний українець, підозрюваний у причетності до військових злочинів нацистів в Німеччині, отримав від американської влади припис з’явитися у відділ імміграційної служби для депортації.

Нагадаємо, що в Німеччині ордер на арешт Дем’янюка був виданий у березні, однак спроби депортувати його з США тривають вже майже 30 років.

Сам Дем’янюк відкидає звинувачення в службі в охороні табору смерті Собібор в окупованій нацистами Польщі. Він каже, що був солдатом Червоної армії, попав у полон в 1942 році і утримувався у таборах як військовополонений.

В США Дем’янюк приїхав в 1952 році як біженець. Він оселився у місті Клівленд (штат Огайо) і працював на автозаводі.

В 1988 році ізраїльський суд приговорив Джона Дем’янюка, який отримав на той час американське громадянство, до страти.

Вцілілі в’язні концтабору Треблінка вказували на нього як на Івана Грозного – охоронця, який отримав таке прізвисько за особливий садизм.

Але вищий суд Ізраїлю відмінив смертний вирок, коли стали відомими радянські документи, які засвідчили, що Іван Грозний і Джон Дем’янюк – вірогідно, різні люди.

Родичі Дем’янюка усіма силами намагаються не допустити депортації цього вже дуже старого чоловіка: за їхніми словами, він не витримає переїзду.

Вчора, 8 травня, Адміністративний суд Берліна відхилив апеляцію Джона Дем’янюка, підозрюваного у співробітництві з нацистами.

Нагадаємо, 23 квітня міністерство юстиції США оголосило, що Дем’янюк достатньо здоровий, аби депортувати його в Німеччину.

1 травня Федеральний апеляційний суд США дозволив депортацію в Німеччину Івана Дем’янюка, якого звинувачують у пособництві нацистам при знищенні 29 тисяч в’язнів концтаборів.

Читайте також:

Ще один суд відмовив "нацисту" Дем`янюку: його депортують в Німеччину

Нащадок Гітлера прийняв іудаїзм та переїхав до Ізраїлю

Ватикан розсекретив змову Адольфа Гітлера

Малолітні нацисти грали у гестапо та ледь не закатували ветерана війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: