Демарш: делегації країн Балтії та Грузії у ПАРЄ відмовились брати участь у відкритті сесії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також разом із українською делегацією вони бойкотуватимуть урочистості до 70-річчя створення Ради Європи.

Делегації Латвії, Литви, Грузії та Естонії спільно з Україною ухвалили рішення бойкотувати відкриття осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

"Консультації у Страсбурзі із колегами з групи Балтік+ (Литва, Латвія, Естонія і Грузія). Ухвалили такі спільні рішення:

  • не брати участь в заходах з відзначення 70-річчя Ради Європи
  • не брати участь у відкритті сьогоднішньої сесії
  • о 12.00 провести зустріч з французьким держсекретарем мадам Моншален
  • після цієї зустрічі знову провести консультації про подальші спільні дії", - розповів він.

Консультации в Страсбурге с коллегами из группы Балтик+ (Литва, Латвия, Эстония и Грузия). Приняли следующие совместные...

Опубліковано Олексієм Гончаренком Понеділок, 30 вересня 2019 р.

Про своє рішення не брати участь у відкритті сесії грузини повідомили до проведених консультацій. Також Гончаренко зазначив, що до Києва невдовзі приїде для консультацій президентський комітет ПАРЄ, до складу якого входять президент ПАРЄ та лідери політичних груп Парламентської асамблеї.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила рішення не направляти нову делегацію на осінню сесію Парламентської асамблеї Ради Європи на знак протесту проти повернення Росії. Протягом проведення сесії Україна проведе консультації із партнерами для винайдення спільних підходів до ситуації із безумовним поверненням Росії до ПАРЄ, а також закликала провести розширені консультації з цього питання.

Раніше, 25 червня ПАРЄ підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі РФ запросили повернутися до роботи в Асамблеї без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

Відео Українська делегація відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ через повернення Росії

Офіційну заяву на своєму фейсбуці оприлюднила голова делегації Єлизавета Ясько. Надалі українські депутати консультуватимуться з делегаціями інших країн-членів Ради Європи, аби розробити ефективні механізми притягнення до відповідальності держав, які порушують статут організації та міжнародне право.  

Українська делегація відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ через повернення Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції