Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Демократи у сенаті США побоюються "занадто люб'язного до Москви" Тіллерсона

Трамп обрав новим держсекретарем США Тіллерсона.

Демократи в американському Сенаті хочуть проаналізувати ділові операції глави Exxon Mobil Рекса Тіллерсона, якого новообраний президент США Дональд Трамп вибрав держсекретарем.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначаться, що демократи побоюються не тільки того, що Тіллерсон може бути занадто люб'язний з Москвою, а й бачать ризик конфліктів в разі, якщо главою американської дипломатії стане керівник нафтового гіганта ринковою вартістю 380 мільярдів доларів.

Демократи хочуть переконатися, що його стан і ділові інтереси піддадуться ретельній перевірці.

За словами помічників, демократи почали підбирати фахівців, щоб підготуватися до затвердження кандидатури Тіллерсона.

"Масштаб і охоплення (діяльності) Exxon Mobil ... дійсно викликає питання про ці відносини і про те, як його досвід на чолі Exxon Mobil вплине на його рішення як держсекретаря", - сказав сенатор-демократ Кріс Кунз, член комітету Сенату з міжнародних відносин.

Згідно із інформацією агентства, демократи вже звернулися до фахівців в галузі міжнародних відносин, щоб проаналізувати зв'язки Тіллерсона з іншими країнами, зокрема, з Росією.

Повідомляється, що раніше Тіллерсон критикував санкції щодо Росії через анексію Криму. Exxon повідомляла, що санкції можуть обійтися їй в сотні мільйонів доларів або більше.

"Ми розглядаємо такі питання, як, наприклад: чи потрібно йому буде відмовлятися від рішень щодо санкцій?", - сказав інший функціонер Демократичної партії.

Однак, Тіллерсона підтримали ряд республіканських лідерів, але деякі члени партії відреагували більш стримано. Так, сенатор-республіканець Марко Рубіо заявив про "серйозні побоювання" в зв'язку з обранням Тіллерсона.

Своєю чергою Тіллерсона підтримують деякі представники республіканського істеблішменту, у тому числі  Джеймс Бейкер і Кондоліза Райс, а також екс-міністр оборони Роберт Гейтс.

Їхня підтримка вважається найважливішим аргументом, який повинен допомогти Тіллерсону подолати можливі суперечки під час затвердження його кандидатури Сенатом.

Нагадаємо, офіційний представник Держдепу США Джон Кірбі не поділяє впевненості, що номінований Дональдом Трампом бізнесмен Рекс Тіллерсон отримає потрібну підтримку під час процедури затвердження його на посаді в Сенаті США.

Новообраний президент США Дональд Трамп обрав новим держсекретарем США керівника найбільшої приватної нафтової компанії ExxonMobil Рекса Тіллерсона, який має "зв'язки з Росією". Раніше видання The Wall Street Journal писало, що Тіллерсон серед всіх претендентів на цей пост має найбільш тісні зв'язки з президентом Росії Володимиром Путіним. Трамп назвав Тіллерсона "гравцем світового класу" і заявив, що його досвід щодо укладення "величезних угод" у Росії є перевагою. 

Глава МЗС РФ Сергій Лавров прокоментував обрання кандидатури Тіллерсона на пост держсекретаря США . "Ми це приймаємо як рішення обраного президента, готові працювати з будь-якими партнерами, які зацікавлені в розвитку рівноправних відносин з РФ. Думаю, що і президент Трамп, і майбутній держсекретар - люди прагматичні, розраховуємо, що цей прагматизм буде гарною основою для вибудовування взаємовигідного співробітництва", - заявив він.

Помічник президента РФ Юрій Ушаков підтвердив хороші ділові стосунки між Володимиром Путіним та Рексом Тіллерсоном, якого новообраний президент США Дональд Трамп обрав новим держсекретарем США.

Залиште свій коментар

Вибір редакції