Демонстранти випустили з Бангкока порожні літаки (відео)

Демонстранти, які заблокували міжнародний аеропорт Банкгкока, дозволили порожнім літакам, покинути аеропорт. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Влада країни сподіваються, що це допоможе десяткам тисяч іноземних туристів повернутися додому. Згідно з домовленостями з учасниками акцій протесту, з Суварнабхумі зможуть вилетіти 88 порожніх літаків. Вони попрямують в інші аеропорти Таїланду, де перебувають тисячі туристів.

Близько 40 літаків вже покинули головний міжнародний аеропорт Бангкока. Всього тут було заблоковано 12 лайнерів, що належать іноземним авіакомпаніям, а також 29 літаків компанії Thai Airways, 16 - компанії Thai Airasia, 15 - Bangkok Airways і ще 22 літаки інших авіакомпаній.

"Міжнародні авіакомпанії повинні зв'язатися з нами, щоб вивезти заблоковані літаки з Суварнабхумі", - повідомив офіційний представник аеропортів Таїланду.

Учасники акцій протесту зайняли два столичні аеропорти - Суварнабхумі і Дон Муанг, добиваючись відставки уряду, який вони звинувачують в корупції, зв'язках з колишнім прем'єр-міністром Таксином Чинаватом і неповазі до монархії.

Демонстранти заявили, що не покинуть транспортні вузли до тих пір, поки кабінет не заявить про відхід. Проте влада Таїланду оголосила в аеропортах надзвичайний стан і вимагає, щоб опозиціонери їх негайно розблоковували.

Хоча уряд не виключив застосування сили, акція протесту опозиційного Народного альянсу за демократію продовжується.

За деякими підрахунками, в Таїланді опинилося заблоковано близько 100 тисяч іноземних туристів. Різні країни світу і авіакомпанії докладають всі зусилля для евакуації своїх громадян і пасажирів. Багато хто покидає Таїланд через інші міста. Частина рейсів виконується з військового аеродрому Утапао в 120 км. від Бангкока, але його пропускна спроможність недостатня.

"Два головні аеропорти Бангкока залишаються закритими, але авіакомпанії змогли перенаправити польоти в інші аеропорти", - сказав офіційний представник британського міністерства закордонних справ.

В понеділок Франція відправляє спеціальний літак для вивезення своїх громадян. Як повідомляє агентство "Франс-прес", в першу чергу місця отримають люди, що "опинилися в найважчих обставинах".

Чартерні рейси за туристами також прилетять до Таїланду з Іспанії і Австралії.

Протести, які тривають уже тиждень в аеропортах Таїланду завдають місцевій туристичній індустрії збитки у розмірі 85 млн. доларів на день. Уряд країни попереджає, що наступного року кількість туристів, які прибудуть до Таїланду, може бути наполовину меншою, ніж зазвичай. У такому разі без роботи може залишитися близько мільйона людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: