Демян’юк вперше відповів на звинувачення суду: я полонений, а не вбивця

Уродженець України Іван Дем’янюк, звинувачений у вбивстві 28 тисяч євреїв у нацистському таборі, вперше на судовому процесі відповів на звинувачення, заявивши, що він є однією з жертв Гітлера.

Українець Іван Дем'янюк, звинувачений у пособництві нацистам і причетності до вбивства близько 28 тис. євреїв у таборі Треблінка на території Польщі, заявив на черговому засіданні суду, що є "однією з жертв Гітлера".

У своїй заяві в суді він повідомив, що був "насильно вивезений до Німеччини", де його "використовували в якості раба".

Родина 89-річного громадянина США українського походження в черговий раз заявила ЗМІ, що через стан здоров'я Дем'янюк навряд чи переживе процес.

"Я вважаю надзвичайно несправедливим той факт, що Німеччина намагається зробити з мене, в'язня війни, військового злочинця в рамках даного процесу. Я вдячний своїм лікарям, які допомогли мені зменшити біль і підготувати мене до цих тортур, якими є цей процес. Німеччина винна в тому, що я втратив сенс життя, сім'ю, щастя і всяке майбутнє", - зачитав адвокат заяву обвинуваченого.

Сам Дем'янюк в цей час лежав без руху на носилках - у нього діагностовано рак. Раніше лікарі заявили, що Дем'янюк у стані витримати процес, але попросили обмежувати слухання за часом. Це всього друга поява передбачуваного нацистського злочинця в суді.

Двадцять років тому він був засуджений до смертної кари в Ізраїлі, проте потім вирок скасували через появу доказів вини іншого українця.

Після довгих дебатів щодо екстрадиції Дем'янюка і стану його здоров'я процес почався 30 листопада в Мюнхені.

За версією німецького слідства, Дем'янюк безпосередньо брав участь у знищенні щонайменше 27,9 тисячі ув'язнених у таборах Треблінка і Собібор, де служив наглядачем після полону. Мюнхенська прокуратура займається справою Дем'янюка, оскільки той після війни деякий час перебував у таборі для переміщених осіб в цьому регіоні.

Сам Дем'янюк стверджував, що служив у Червоній Армії і в 1942 році потрапив у полон.

Читайте також:

Російська ФСБ надала архіви про концтабори для суду над Дем`янюком

Свідкові в справі Дем'янюка загрожує звинувачення у вбивстві 430 000 людей

Адвокат Дем'янюка намагається зупинити судовий процес

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: