День гніву в Росії: затримано десятки невдоволених владою

Найбільше затриманих у Москві - близько 60людей. Головним гаслом мітингу в Петербурзі було: "Путін має піти!" В Архангельську та Новосибірську також затримали опозиціонерів.

Так званий День гніву проходить у десятках великих міст Російської Федерації.

У Москві міліція затримала близько 60 протестуючих.

Співробітники міліції почали затримувати мітингувальників, коли ті почали проводити несанкціоновані акції протесту на Пушкінській площі, а також у районі Трубної площі. Серед затриманих на Пушкінській площі опинився лідер Лівого фронту Сергій Удальцов. Його затримали в той момент, коли він давав інтерв'ю представникам ЗМІ.

Після розгону несанкціонованого мітингу учасники Дня гніву залишили Пушкінську площу і вирушили на Чистопрудний бульвар, де акція дозволена владою. Демонстранти виступають під гаслом "Москва - без Лужкова, Підмосков’я - без Громова!", А також вимагають відставки прем'єр-міністра Володимира Путіна.

Як відомо, мітинг у Владивостоці зібрав близько 1,5 тис. осіб, як стверджують організатори заходу (відділення Федерації автовласників Росії, рух ТИГР, КПРФ, Яблуко, Народно-демократичний союз і Солідарність), хоча в міліції кількість присутніх опозиціонерів оцінюють у 300 осіб.

На мітинг в Омську, за даними місцевої преси, вийшли активісти незалежних профспілок і молодіжних неформальних рухів. Всього на демонстрацію прийшли близько 150 осіб. Його учасники закликали дотримуватися Конституції і свободи слова.

На мітинг в Казані, за даними міліції, зібралося 150 людей. Основні претензії до влади - зростання тарифів ЖКГ, погана якість доріг і низькі пенсії.

Два мітинги опозиції в Санкт-Петербурзі відбулися спокійно, без пригод. У мітингу на площі перед спорткомлексом "Петербурзький" зібралися близько 500 осіб. Організатори - Об'єднаний цивільний фронт і Петербурзьке Яблуко - говорять про тисячу учасників. У мітингу біля Фінляндського вокзалу, який проводили ліві партії та рухи, за даними міліції, взяли участь близько 250 осіб. За свідченням очевидців - до 500.

У той же час, організатори мітингу в Архангельську повідомили, що деяких з них затримали на час проведення акції, але після закінчення мітингу відпустили.

Про подібне тимчасове затримання в Новосибірську повідомив голова виконкому Солідарності Бенісіо Білунов.
У День гніву російські опозиційні сили виступають проти політики влади, вимагають задоволення цивільних прав росіян і висловлюють невдоволення поруч соціально-економічних заходів, що вживаються урядом.

У МВС повідомляють, що для забезпечення громадського порядку в цей день задіяно більше 5 тисяч міліціонерів і більше тисячі військовослужбовців внутрішніх військ.

Читайте також:

Мітинг у Владивостоці: учасники вимагають відставки уряду РФ

Майже третина росіян готова брати участь в акціях протесту

Тайські опозиціонери пообіцяли побити рекорд акцій протесту в світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: