"День Ісландії" на WikiLeaks: країна виявилася полем битви Росії і США

Як випливає з розсекречених листів американських дипломатів, Вашингтон розмірковував надати кредит Ісландії, щоб зробити її своїм союзником у "боротьбі за Північ".

Ісландія несподівано виявилася полем битви між Москвою і Вашингтоном, як випливає з телеграм американських дипломатів, опублікованих ресурсом WikiLeaks.

У посланнях від 2008 року дипломати радять Вашингтону надати Ісландії фінансову допомогу, оскільки таку вже запропонувала Росія, яка може скористатися ситуацією в своїх інтересах. Щоправда, в телеграмі посольства США в Москві, яка була відправлена на тому ж тижні, йшлося, що кредит, запропонований Росією Ісландії, - це "проект заради марнославства".

"Ми сумніваємося, що інтересам США або НАТО відповідають боргові зобов'язання ісландців перед Росією, якими б "дружніми" не були умови позики", - йдеться в одній з депеш. Автори листа повідомили, що закликали ісландських чиновників звернутися до американських банків.

Дипломати зауважили, що кредит Ісландії був би суттєвим внеском у майбутню безпеку США та їхнє економічне благополуччя. "Якщо боротьба за Крайню Північ все-таки почнеться, то добре ставлення до нас ісландців, які будуть сприймати нас як готових допомогти друзів, може виявитися важливішим, ніж здається зараз".

В одній з депеш підкреслюється, що, незважаючи на публічні заяви про нездатність деяких друзів Ісландії допомогти, американське посольство сумнівається, що ісландці дійсно намагалися звернутися до США. "Ми здивовані, чому ісландці не підняли трубку і не зателефонували нам, щоб обговорити, що їм потрібно і чим ми можемо допомогти", - пишуть американські дипломати.

На думку ЗМІ, судячи з усього, Сполучені Штати побічно все-таки виділили кредит для Ісландії. У 2008 році Міжнародний валютний фонд погодився надати країні більше двох мільярдів доларів.

Журналісти вважають цікавим, що WikiLeaks саме зараз опублікував депеші з Ісландії на тлі того, що минулого тижня міністерство юстиції США зажадало у Twitter дані про акаунт ісландського парламентарія Біргітти Йонсдоттір, яка давно підтримує WikiLeaks. А одним з перших тріумфів WikiLeaks стало викриття таємних порушень у збанкрутілому ісландському банку Kaupthing.

Читайте також:

WikiLeaks: Путін врятував норвезький Telenor від мільярдних збитків

Ісландія надасть притулок для сайтів з компроматом

Адвокати Ассанжа побоюються, що в США його стратять

Ісландія почала переговори про вступ до Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: