День мертвих у Мексиці: танці на цвинтарях і викопування кісток із домовин

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Свято, яке ЮНЕСКО внесло до списку нематеріальної культурної спадщини, щороку збирає туристів з усього світу.

У Мексиці відзначають день мертвих. Місцеві вірять, що до них повертаються родичі з того світу, для яких влаштовують гучні врочистості та прикрашають могили, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Це моє найулюбленіше свято! Ми прикрашаємо усе і проводимо тут усю ніч! А померлі приходять нас провідати", - каже дівчинка. Сотні свічок, море квітів та пісні – на мексиканські цвинтарі люди несуть їжу та напої, які за життя полюбляли померлі родичі. Там співають та моляться, бо вірять, що в ці дні душі померлих їх почують. Без музики та танців такі вшанування не обходяться.

ВідеоГучні гуляння та прикрашені могили: мексиканці відзначають День мертвих

Зустріч із мерцями. У Мексиці сьогодні відзначають День мертвих. Місцеві вірять, що в ці дні до них повертаються родичі з того світу. Для них влаштовують гучні гуляння та прикрашають могили. Свято, яке ЮНЕСКО внесло до списку нематеріальної культурної спадщини, щороку збирає туристів з усього світу.

Гучні гуляння та прикрашені могили: мексиканці відзначають День мертвих

Щороку, за традицією, мексиканці спочатку приходять на могили до дітей, на наступний день – до дорослих. "Кажуть, що з того світу йти чотири дні. Діти втомлюються менше, ніж дорослі, тож приходять першими", - пояснює Хосе Мартінез. Приховати біль за яскравими декораціями вдається не усім. "Моя донька померла дев’ять місяців тому. Я прийшла до неї із повітряними кульками та квітами, для мене вона – досі жива", - зі сльозами каже матір.

На цвинтарі у мексиканському штаті Кампече роками дотримуються моторошної традиції народу Майя: місцеві лізуть у домовини діставати кістки загиблих родичів. "Дідусю, це я. Зараз ми тебе трохи помиємо, щоби був чистим", - каже онук померлого. Після цього кістки складають у вишиваний рушник і клануть знову до труни. Жителі кажуть, що ця традиція не лякає навіть дітей. "Ніхто не боїться. Мертві не можуть вам нашкодити, а от живі – можуть!", - пояснює Мартіна Еуан.

Фотогалерея Зомбі-парад у Києві: реалістичні "мертвяки" та мисливці за нечистю зійшлися у центрі столиці (18 фото)

Вшановують мерців не лише на кладовщах, а й вдома – для цього зводять яскраві вівтарі, які прикрашають квітами, аби душі летіли на запах, та свічками, які мають осяяти шлях на цей світ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції