День незалежності Молдови: поліція розігнала антиурядовий протест в центрі Кишинева

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Демонстранти провели ніч на центральній площі та встановили намети.

Уранці 27 серпня поліція розігнала антиурядовий мітинг в центрі молдовської столиці Кишинева, мотивуючи це проведенням там урочистостей на честь Дня незалежності країни.

Про це повідомляє молдовське видання Newsmaker.

Як розповів виданню заступник голови опозиційної партії "Платформа гідності і права" Александар Слусарь, близько 5-ї ранки на центральну площу прибули 15 автобусів поліції. Згодом вони оточили центр міста та оголосили у мегафон, що згідно з розпорядженням кишиневської мерії на цьому місці заплановані урочистості на честь Дня незалежності країни. Після цього розпочалась зачистка.

"Було сказано, що в разі непокори передбачена насильницька евакуація. Після переговорів - ми взялися за руки, нас було 70 чоловік - після цього поліцейські стали по одному витягати за кордон, особливо поводилися жорстоко з жінками. Викручували руки, тягли за ноги", - заявив Слусарь.

Наразі центральна площа міста біля пам’ятника Штефану чел Маре оточена парканом, навколо якого перебувають кілька поліцейських кордонів.

Нагадаємо, вчора у центрі Кишинева відбулося дві акції протесту: одна - проти чинної влади, інша – прихильників партії "Шор" і противників підвищення цін на бензин. Антиурядовий мітинг лишився в центрі столиці на ніч, активісти почали встановлювати намети. Вони вимагають відставки уряду, скасування закону про амністію капіталу, ухвалення молдовського варіанту закону Магнітського, а також визнання виборів мера Кишинева, на яких переміг голова партії "Платформа гідності і права" Андрій Нестасе.

Наступна публікація