Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Денонсація договору між Україною та РФ про Азовське море може призвести до нового територіального спору - МЗС

Що стосується самої угоди, то вона складається з 5 статей.

Денонсація договору між Україною та РФ від 2003 року про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки не дасть Україні додаткових прав, а лише може призвести до нового територіального спору.

Про це заявила заступник глави МЗС України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль в ефірі одного з телеканалів, - пише "Укрінформ".

"Що стосується самої угоди, то вона складається з 5 статей. Одна з цих статей ніколи не була реалізована, а саме - не була реалізована делімітація Азовського моря.

З точки зору додаткових прав Україна нічого не отримає, денонсувавши договір з РФ по Азовському морю. Ми можемо отримати новий територіальний спір з РФ щодо делімітації Азовського моря", - наголосила вона.

Фотогалерея Поліція Донеччини патрулюватиме на катері на Азовському морі (6 фото)

За словами заступника глави МЗС, судовий позов України до РФ заснований на Конвенції ООН з морського права, незважаючи на те, що існував двосторонній договір з РФ.

"Дійсно, ця угода, на мій погляд, була укладена неправомірно з точки зору Міжнародної морської конвенції, але відповідь на це має дати трибунал, і ми чекаємо на цю відповідь вже в наступному році", - резюмувала вона.

ВідеоРосія небезпечно загострює ситуацію в акваторії Азовського моря

Цього тижня посланці Росії без лишнього розголосу прибули до Києва, щоб уже з українськими чиновниками полюбовно домовитися про квоти на вилов риби в Азовському морі. Незважаючи на те, що частина цієї делегації взагалі не мала права перетинати наш кордон. Але бюрократи, схоже, вирішили: війна-війною, а рибка у мутній воді - за розкладом. І це при тому, що в цьому ж морі - росіяни вже кілька місяців пресують український флот. 

Росія небезпечно загострює ситуацію в акваторії Азовського моря

Раніше повідомлялося, що Рада Європейського Союзу має готуватися до посилення санкцій проти Росії через загострення безпекової ситуації в Азовському морі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції