Що буде з ядерним роззброєнням КНДР і санкціями. Головне з виступу Трампа після зустрічі з Ином

Дата публікації
Перегляди
6597
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Президент США порушив і низку інших проблем, які не стосуються Північної Кореї.

Президент США Дональд Трамп дав прес-конференцію після історичного саміту з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. Під час розмови з журналістами Трамп порушив питання денуклеаризації, двосторонніх відносин, військовополонених, санкції та інше. ТСН.ua зібрав найважливіше з прес-конференції американського лідера.

Денуклеаризація

Під час саміту Трамп та Кім Чен Ин підписали комюніке, у якому погодили курс на позбавлення Корейського півострова ядерної зброї. За словами президента США, після офіційної розмови керівник КНДР розповів, що в його країні вже почали ліквідацію одного з найбільших полігонів і двигунів ракет для запуску ядерних боєголовок. На запитання про те, чи говорили сторони про репресії, голод, бідність і несправедливість у КНДР, Трамп відповів, що саме денуклеаризація була головною темою саміту у Сингапурі, тому інші теми порушувалися поверхнево. Ліквідація ядерної зброї буде перевірятися Штатами.

Санкції

Між денуклеаризацією та санкціями проти КНДР, як видно зі слів Трампа, є пряме співвідношення. Америка не збирається знімати санкції з ПІвнічної Кореї доти, доки ядерна зброя країни не перестане бути загрозою для світу, а точніше: поки США не побачать, що денуклеаризація у КНДР відбувається успішно. Президент США заявив, що нещодавно збирався запровадити 300 нових потужних санкцій проти північнокорейського режиму, але вирішив, що робити це напередодні такої події, як зустріч лідерів країн, не варто. 

Рештки загиблих американських військових 

Під час кровопролитної Корейської війни 50-х років минулого століття загинула велика кількість американських військових. За словами Трампа, більше шести тисяч решток американських військових, які полягли під час війни, будуть повернені до США. Кім Чен Ин також розуміє, що це важливе питання, тому швидко погодився провести доправлення решток. Також президент США нагадав про солдат, які наразі перебувають у Південній Кореї. Близько 32 тисяч американців проходять службу на Корейському півострові, і їх також необхідно якнайшвидше повернути додому, до того ж це зекономить мільярди доларів для Штатів.

Трамп про Кім Чен Ина 

Незважаючи на марні намагання протягом багатьох десятиліть домовитися з КНДР про ліквідацію напруженості на півострові, денуклеаризацію, закриття програм випробування балістичних ракет, зокрема з ядерними боєголовками, Трамп вірить, що цього разу північнокорейський лідер дотримає слова. За словами президента США, Кім Чен Ин розуміє небезпеку ядерного арсеналу, розуміє важливість налагодження стосунків між країнами і підтримання миру у регіоні. "Вас це здивує, але він дуже розумний, сильний переговорник. Хоче прогресу, правильного рішення", - каже Дональд Трамп.

Офіційне закінчення війни на Корейському півострові

Війна між Північною та Південною Кореями в гарячій фазі тривала протягом 1950-1953 років. Але офіційного мирного договору підписано не було. За словами Трампа, війна на Корейському півострові скоро закінчиться. Коли час настане, Кім Чен Ина запросять до Білого дому. Президент США зазначив, що північнокорейський лідер не проти приїхати до США у майбутньому. Але для цього необхідно виконати певні пункти.

Ядерна угода з Іраном

"Ядерне питання для мене - номер один". Протягом прес-конференції Дональд Трамп говорив не лише про КНДР, а й про угоду з Іраном, з якої США нещодавно вийшли. За словами американського лідера, Іран тепер не почувається так, як три-чотири місяці тому і не "дивиться у бік Середземномор'я та Сирії". Він сподівається, що пізніше вдасться підписати нову угоду з Іраном, яка працюватиме краще і буде результативнішою.

Економічні війни

Протягом розмови з журналістами обговорювалися й теми, які не стосуються ані Кореї, ані ядерної зброї. Трамп розповів про втрати США у 800 мільярдів доларів, які сталися через економічну політику низки країн. Найбільше Штати постраждали від Китаю. Також американський президент дорікнув у недружній економічній політиці сусідній Канаді. Незважаючи на це, з Джастіном Трюдо Трамп, за його словами, має гарні стосунки.

Наступна публікація