Депортовані з США російські шпигуни за велінням Путіна займуть в РФ директорські пости

Шпигунів, які провалилися, намагаються використовувати на адміністративній роботі в Службі зовнішньої розвідки (СЗР). Або влаштовують в пов'язані з СЗР структури на кабінетну роботу.

Всі учасники шпигунського скандалу, викриті в США, отримають в Росії гідну роботу. Як очікується, російських розвідників візьмуть інвестиційні, будівельні та страхові компанії. Роботодавці довіряють колишнім працівникам спецслужб всі переговори з владними структурами.

Шпигунів, які провалилися, намагаються використовувати на адміністративній роботі в Службі зовнішньої розвідки (СЗР). Або влаштовують в пов'язані з СЗР структури на кабінетну роботу. При цьому єдиної системи адаптації колишніх шпигунів до мирного життя не існує.

Всі 10 колишніх шпигунів можуть розраховувати на допомогу своєї організації. Їм можуть видати паспорти на нові імена, допомогти з переселенням в інше місто. Однак, на думку експертів, пов'язаних з СЗР, така конспірація агентам не знадобиться.

"Ті з них, хто залишиться на службі, можуть взагалі не піклуватися про роботу. Ті, хто піде, легко знайдуть собі гарне місце в бізнесі чи політиці. І історія з викриттям їм тільки допоможе", - розповів один з ветеранів розвідки , що попросив не називати свого імені.

"У нас сьогодні досвід роботи в ФСБ чи СЗР дуже допомагає в пошуках роботи, - говорить колишній офіцер ГРУ Олександр (ім'я змінено). - Тим більше якщо твоя історія наробила шуму. Підприємці, особливо ті, хто займається будівництвом, інвестиційними проектами, охоче беруть таких людей на посади радників або заступників директора ".

На думку експертів, роботодавці довіряють колишнім працівникам спецслужб всі переговори з владними структурами. "Це хороші гроші. Радники у великих компаніях фінансового сектору отримують по 150-200 тисяч рублів на місяць, і це далеко не межа", - розповідає Олександр. До речі, криза на зарплатах таких фахівців з "конторським" минулим ніяк не позначилася.

Тим часом прес-бюро СЗР відмовляється коментувати, де стануть працювати розкриті співробітники.

Варто відзначити, що серед російських авторів детективів чимало колишніх агентів СЗР, КДБ і ФСБ. Такі імена, як Микола Леонов (генерал-лейтенант, 33 роки пропрацював в розвідці), Борис Кондаков (полковник Служби зовнішньої розвідки), Михайло Любимов (полковник КДБ), на слуху в аматорів шпигунських романів. Їм не платять таких гонорарів, як жінкам-детективам Мариніній, Устиновій, Шиловій і тим більше Донцовій, але на літературні заробітки можна прожити. Це не менше 7-10 тисяч євро за книгу.

Не дивно, що книги, написані шпигунами, користуються великою популярністю: читачам завжди цікаво відчути себе причетними до чогось таємного. Причому створюють колишні агенти не тільки шпигунські детективи, але й цілі путівники по містах світу, з парками, де зручно закладати тайники, і ресторанами - місцями зустрічей агентів.

Читайте також:

Путін заспівав разом з шпигункою Анною Чапман

США втратили єдиного цінного агента з російської шпигунської мережі

Відпущений під заставу "російський шпигун" втік з Кіпру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: