Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Депутат Держдуми пояснив причину підтримки росіянами "кримнашистської" позиції

За словами Пономарьова, громадяни РФ свідомо зробили вибір відносно анексії Криму.

Анексія Криму була свідомим вибором більшості росіян.

Про це заявив відомий опозиційний політичний діяч Росії Ілля Пономарьов у ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ТСН Наталці Пісні.

За його словами, багато людей у РФ прийняли "кримнашистську" позицію. Політик наводить приклад із "одним із найбільш гідних депутатів Держдуми" Галиною Махованською, яка у розмові з Пономарьовим сказала: "А що я зроблю? Я депутат від Москви, я протягом 20 останніх років займалася тим, що возила різну допомогу від уряду Москви на Севастополь. Ти хочеш, щоб усі люди, з якими я спілкувалася там і які стали на ту позицію, коли наполягали: ми повинні перейти в Росію. Що я повинна сказати "ні", через те, що міжнародне законодавство і так далі?"

При цьому Пономарьов додав: "Я не можу так зробити. Я зробив інакше. Я дуже шкодую, що вибір, який для себе зробили багато депутатів Держдуми, на мій погляд, несправедливий і незаконний, неправильний. Але це - усвідомлений вибір".

Також російський опозиціонер сказав, що знає трьох осіб по відношенню до яких перетин державного кордону було застосовано у зворотний бік, щоб вони не могли в'їхати. Першим хронологічно був Ходорковський, другим – сам політик і третім - Мустафа Джемільов.

Хоча Джемільов і громадянин України, а не Росії, він має право в'їхати на територію Криму. "Згідно з російським законодавством, яке наприймали у зв'язку з анексією Криму, той, хто прописаний у Криму, був (прописаний - НП) на момент анексії, має право в'їхати на територію Криму без обмеження того, яке у нього громадянство, хоча б тому, що він має право претендувати на російське громадянство. Інакше б була величезна кількість людей без громадянства. Тому юридичних і правових підстав не пускати Джемільова на територію Криму ніяких немає. Його не пускають, тому що його не пускають", - зазначив Пономарьов.

Крім того, опозиціонер розповів, що половина його родини із Запоріжжя. Їх переселили в Сибір під час столипінського переселення. Але рішення щодо України політик приймав не через це. За його словами, в Новосибірську і області - 2/3 сімей мають українське коріння. При цьому відсоток "КрымНаш"/ "КрымНеНаш" - рівно такий же, як і по країні. Це означає, що більшість родин вихідців із України підтримують цю позицію.

Політик пояснює це так: "Дуже просто - ніхто в Росії не вважає цю позицію антиукраїнською. Всі вважають, що проклята Америка посадила фашистів і хунту в Києві, і ми продовжуємо Другу світову війну - боремося з фашистами, бандерівцями, проти яких боролися наші батьки і діди, які вбивали, зокрема, українців, які були посібниками нацистів. Ось що є домінуючою точкою зору. Я не кажу, що у нас немає імперіалістів - вони є. Але вони - така ж меншість, як і радикальні націоналісти в Україні. Можливо їх там 5% населення, це значуща кількість, можливо, мільйони чоловік. Але це не домінуюча точка зору в країні. Домінуюча - це те, що ми звільняємо Україну. Ми її не захоплюємо, ми допомагаємо вам скинути хунту", - резюмував опозиціонер.

Нагадаємо, росіяни розповіли, з чим у них асоціюється Крим. За результатами опитування, у більшості росіян Крим асоціюється з Чорним морем і відпочинком. Більше третини громадян РФ пов'язують півострів із подіями в Україні у 2014 році.

Залиште свій коментар

Вибір редакції