Депутат Держдуми заперечує свою причетність до вбивства Ямадаєва

Адам Делімханов переконаний, що заяви начальника дубайської поліції носять провокаційний характер.

Депутат Держдуми Адам Делімханов назвав провокацією звинувачення на його адресу в причетності до вбивства в Дубаї екс-командира чеченського батальйону "Схід" Суліма Ямадаєва.

Раніше керівник поліції Дубаї генерал Дахи Хальфан Тамім звинуватив Делімханова в причетності до вбивства Ямадаєва.

"Заяви начальника дубайської поліції носять провокаційний характер і мають на меті дестабілізувати чеченське суспільство", - сказав Делімханов.

На його думку, в заяві поліцейського " простежується замовний характер", а ґрунтується звинувачення на припущеннях брата Суліма Ямадаєва.

"Поліція виявилася нездатною провести якісне розслідування", - вважає депутат, підтвердивши, що готовий співпрацювати з дубайською поліцією для розслідування цього злочину.

"Проте я добиватимуся відповідальності за явний наклеп, як і передбачає закон", - заявив депутат.

Він вважає, що поліція Дубаї із самого початку не намагалася знайти справжніх винуватців злочину. "То заявляли про саудівський слід, вбивство в помсту за найманця Абу Аль-Валіда, знищеного в Чечні, то тиражували маячню брата Суліма Ямадаєва", який перебував у розшуку, - заявив Делімханов.

"Тепер, після заяви шефа дубайської поліції стає очевидним, де вбивці, викрадачі людей знаходять притулок і хто їх покриває", - додав Делімханов. Він нагадав, що Ямадаєва і його брата звинувачували в серії тяжких злочинів.

Чеченські батальйони "Схід" і "Захід" підкорялися ГРУ Генштабу ВС РФ, а не керівництву Чечні. Кістяк батальйону "Схід" складали прихильники клану Ямадаєвих. Підрозділ створювався для проведення операцій проти чеченських сепаратистів і ведення розвідки.

Батальйон також брав участь в бойових діях в Південній Осетії у серпні 2008 року. За даними ЗМІ, "Схід" брав участь і в ліквідації міжнародного терориста, арабського найманця Абу Аль-Валіда в квітні 2004 року.

14 квітня 2008 року у Чечні відбувся конфлікт між охоронцями президента республіки Рамзана Кадирова і Ямадаєва. Причиною стало ДТП, оскільки машини не поступилися один одному дорогою.

Згодом правоохоронні органи Чечні обвинуватили Суліма і Бадруді Ямадаєвих в причетності до вбивств, викраденні людей, здирстві.

Потім Міноборони РФ заявило про розформовування батальйонів "Схід" і "Захід".

Читайтее також:

У причетності до вбивстві Ямадаєва звинуватили чеченського політика

Затримано головного підозрюваного у вбивстві Ямадаєва

У вбивстві Ямадаєва підозрюють 15 російських туристів

Усіх підозрюваних у вбивстві Ямадаєва випустили з-під варти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: