Депутати британського парламенту відібрали у Терези Мей контроль над Brexit

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Серед можливих варіантів, які мають законодавці, – повторний референдум.

Парламент Великої Британії відібрав у уряду Терези Мей контроль над спробами країни вийти з Євросоюзу.

Про це повідомляє The New York Times.

Законодавці проголосували за поправку, яка дає їм можливість формувати порядок денний у парламенті у середу, 27 березня, і таким чином вони отримують право голосувати за альтернативні плани Brexit.

Поправку на голосування виніс депутат-консерватор Олівер Летвін, її підтримали 329 британських парламентарів, 302 були проти. Проєвропейський міністр з питань бізнесу Річард Харрінгтон подав у відставку, щоб підтримати цю поправку.

Таким чином, 27 березня парламент Великої Британії може проголосувати за щонайменше сім альтернативних варіантів Brexit, серед яких – другий референдум щодо виходу з Євросоюзу, вихід з блоку без угоди або "м'який Brexit" – коли Британія вийде з ЄС, але матиме повний доступ до єдиного ринку та вільного пересування між країнами блоку.

сценарії розвитку brexit
ТСН.ua

Нагадаємо, парламент Британії проголосував проти реалізації Brexit без угоди. Напередодні парламентарі також не підтримали новий варіант угоди щодо виходу країни з Євросоюзу.

Парламент Великої Британії 15 січня провалив голосування за затвердження угоди про вихід країни з Європейського союзу. Наступного дня депутати також не змогли набрати необхідних голосів для оголошення вотуму недовіри уряду Терези Мей. 

Зауважимо, офіційний вихід Британії зі складу Євросоюзу заплановано на кінець березня 2019 року. Після цього між Лондоном і Брюсселем протягом 21 місяця діятиме перехідний період, в ході якого британська сторона не зможе брати участь у прийнятті рішень, але продовжить дотримуватися правил Євросоюзу, сплачувати внески в бюджет і визнавати рішення суду ЄС. Крім того, Лондон залишиться учасником загальноєвропейського ринку і митного союзу.

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції