Депутати Ірану вимагають "смерті" лідерів опозиції

Засідання парламенту Ірану після заворушень в Тегерані пройшло під гаслами "смерть Мусаві", "Смерть Америці" і "Смерть Ізраїлю".

Депутати парламенту Ірану на засіданні після заворушень зажадали "смерті" для лідерів опозиції – екс-прем'єра Мір-Хосейна Мусаві і екс-спікера меджлісу Мехді Кяррубі, які зараз фактично перебувають під домашнім арештом.

Ранкове засідання парламенту протікало досить бурхливо, виступ спікера Алі Ларіджані неодноразово переривався тривалим скандуванням гасел "Смерть Мусаві", "Смерть Кяррубі", "Смерть Америці" і "Смерть Ізраїлю".

Самі лідери опозиції протягом кількох останніх днів перебувають під домашнім арештом. Поліція заблокувала їхні будинки, не допускаючи в них нікого, крім найближчих родичів.

Під час заворушень, які пройшли в понеділок на вулицях найбільших міст Ірану після успіху революції в Єгипті, загинула одна людина. Десятки людей постраждали, близько 200 демонстрантів були затримані поліцією.

Раніше влада країни відключила в Тегерані стільниковий зв'язок і Інтернет, щоб перешкодити демонстрантам координувати свої дії.

Тим часом протести в Ірані підтримала влада США. Держсекретар Гіларі Клінтон заявила, що "мешканці Ірану мають ті ж права, яких, як вони бачили, домоглися єгиптяни, і які у них самих є за правом народження. США підтримує людей на вулицях Тегерана, оцінюючи їх мужність і хоробрість у проведенні демонстрацій".

Нагадаємо, востаннє масштабні акції протесту в Ірані проходили влітку 2009 року, коли опозиційні сили змогли мобілізувати тисячі незгодних з переобранням Махмуда Ахмадінежада на посаду президента країни. Тоді влада Ірану придушили "паростки" народної революції шляхом масових арештів і показових судових процесів. Кількох організаторів протестів стратили.

Читайте також:

США звернулися до демонстрантів в Ірані через Twitter

Влада Ірану заблокувала будинок лідера опозиції

Протести досягли столиці Бахрейну, є перші жертви

У США попередили, що Росія може повторити долю Єгипту

ВідеоДепутати Ірану вимагають "смерті" лідерів опозиції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: