Депутати Європарламенту невдоволені відтермінуванням зони вільної торгівлі з Україною
За словами депутата від Польщі Яцека Саріуша-Вольськи, Росія не зупиняється на досягнутому.

Перед тим, як ратифікувати угоду про асоціацію, депутати європарламенту провели дебати з цього приводу, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.
У залі було чимало невдоволених тим, що створення зони вільної торгівлі з Україною Євросоюз фактично відкладає до 2016 року. Євродепутати відверто говорили про те, що це шантаж Путіна і повівшись на нього, Євросоюз надсилає поганий сигнал світу і створює небезпечний прецедент, коли третя строна - Росія - втручається у стосунки України та Євросоюзу.
За словами депутата від Польщі Яцека Саріуша-Вольськи, Росія не зупиняється на досягнутому і начебто знову надіслала до Єврокомісії вимогу змінити текст угоди.
"За моєю інформацію, Росія направила листа до Єврокомісії з вимогою змінити текст угоди про асоціацію, але в цьому було відмовлено, тому що жодного слова, жодного розділового знаку не може бути змінено. Очевидно, що Росія буде продовжувати тиснути і надалі", - зазначив польський депутат.
Єврокомісари з питань торгівлі та розширення Карел де Гюхт і Штефан Фюле були безпосередньо залучені до переговорів і ухвалення рішень.
Комісар де Гюхт розповів, про великі апетити Росії, яка хотіла внести понад 2000 правок до тексту економічної частини угоди. Але жодна літера чи кома змінена не була.
За його словами, Єврокомісія створила умови, щоб ратифікувати цю угоду сьогодні.
"Це те, що необхідно. І коли ця ратифікація угоди відбулася – це вже новий етап – не лише на політичному рівні, а й на законному, юридичному. Це означає, що Угода таки є", - наголосив він.
Комісар Фюле, у свою чергу, нагадав присутнім, що російські війська вже в Україні де йде війна і що Росія недвозначно обіцяла розпочати ще й повномасштабну торговельну війну проти України у разі негайного впровадження зони вільної торгівлі.
Після дискусій Європарламент ратифікував угоду. У той час, коли у Верховній Раді вже потискали руки і співали гімн, євродепутати через затримку у відеосигналі тільки почали тиснути на кнопки. Більшістю голосів ратифікація була підтримана.
Щоправда проявили себе ультраправі та ультраліві сили, які активно підтримують Путіна. Вони стукали по столах, гуділи, кривлялися. Кілька депутатів навіть прийшли у футболках із написом "Я проти санкцій для Росії та російським гербом на грудях".
Після ратифікації президент Європарламенту Мартін Шульц так само як і президент Порошенко у Києві підписав документ і передав його керівництву Євросоюзу. Попереду ще ратифікація Угоди 24 парламентами країн ЄС. Чотири країни ратифікували угоду вже.
Нагадаємо, за відповідне рішення ратифікації угоди щодо асоціації України та ЄС проголосували 355 народних депутатів України та 536 євродепутатів.
Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко.