Дерипаску підозрюють у відмиванні грошей, отриманих від мафії

Слідчий Національної судової палати Іспанії підозрює Дерипаску в причетності до відмивання грошей, отриманих від російської мафії.

Олег Дерипаска не дасть свідчення слідчому Національної судової палати Іспанії Фернандо Андреу. Російський магнат готовий відповісти на питання іспанського правосуддя в Москві, якщо отримає офіційну повістку, чого поки що, за його словами, не відбулося.

Андреу підозрює Дерипаску в причетності до відмивання грошей, отриманих від російської мафії. Cледователь вже видав ордер на арешт ізраїльтянина Михайла Чорного, передбачуваного співвласника іспанської компанії, через яку відмивало гроші ізмайлівське угруповання.

"Мені нічого не вручали. Про це пишуть газети, але мені здається, що іспанська прокуратура повинна була насамперед зв'язатися з нами", - заявив Дерипаска.

У зверненні до генпрокурора РФ Юрія Чайки, Дерипаска пише: "Я ніколи не був і не є керівником або членом будь-якої злочинної організації. Я ніколи не займався бізнесом на території Іспанії і не одержував прибутку від будь-якої компанії, зареєстрованої в Іспанії".

Тим часом йдеться про причетність Михайла Чорного до зареєстрованої в Аліканте компанії Vera Metallurgica, імовірно що займалася легалізацією доходів ізмайлівське ОЗУ. За даними слідства, Vera Metallurgica була пов'язана з Уральською гірничо-металургійною компанією і Дерипаскою, що є співвласником УГМК поряд з Чорним і Іскандером Махмудовим.

Однак у листі до Чайки Дерипаска спростував цю інформацію, назвавши висунуті проти нього звинувачення в контактах з керівництвом ізмайлівське ОЗУ "обурливими, помилковими і нічим не підтвердженими". Дерипаска вважає, що ці звинувачення базуються на позовах, поданих проти нього в США - і не прийнятих до розгляду - Джалолом Хайдаровим, що вимагає від Дерипаски "компенсації".

За словами російського магната, він був в Іспанії лише три рази: перший раз - "на дні народження друга", і ще двічі - на переговорах з компанією Hochtief, акціонером якої він є. Російська прокуратура направила звернення Дерипаски до міністерства юстиції Іспанії для розгляду по суті.

Читайте також:

У Британії вийшла скандальна книга про життя російських олігархів

Олег Дерипаска готовий розірвати зв'язки з Британією

Дерипаска звільняє тисячі працівників в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: