Держава має бути секулярною

На сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) було підтверджено принцип розділення Церкви й держави як одну зі загальноєвропейських цінностей.

Свобода, рівність, братерство (Фото: Wikipedia)
Як не дивно, на тимпані однієї з церков Франції є гасло секулярної Французької республіки - "Свобода, рівність, братерство". (Фото: Wikipedia)

На сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) було підтверджено принцип розділення Церкви й держави як одну зі загальноєвропейських цінностей, передає ИТАР-ТАСС. 

Водночас у резолюції, ухваленій на літній сесії, Асамблея зазначила, що ”релігія є важливою особливістю європейського суспільства”, а свободу релігії захищає Європейська конвенція про права людини (ЄКПЛ). Проте релігійні принципи, що порушують права людини, є неприйнятними, вважають депутати. 

Асамблея вітала пропозицію Комітету міністрів РЄ провести дискусії з питань ”релігійного виміру міжкультурного діалогу” за участю представників традиційно представлених у Європі релігій і цивільного суспільства. У зв`язку з цим вона рекомендувала Комітетові міністрів забезпечити релігійним громадам можливість безперешкодно здійснювати в усіх державах-членах Ради Європи основне право на свободу релігії з дотриманням принципів ЄКПЛ. 

Депутати рекомендували державам-членам РЄ продовжити осмислення релігійного вимірювання міжкультурного діалогу, зокрема шляхом організації зустрічей з релігійними лідерами і представниками гуманітарних і філософських кіл. ПАРЄ вважає за необхідне розглянути можливість створення інституту для розробки навчальних програм, методик і освітніх матеріалів для вивчення релігійної спадщини в країнах Ради Європи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: