Держборг Білорусії за рік виріс удвічі

Роком раніше держборг Білорусії був приблизно в два рази менше - близько 3,7 мільярда доларів.

Державний борг Білорусії за станом на 1 січня 2010 року склав, за попередньою оцінкою, близько 7,9 мільярда доларів, говориться в офіційному прес-релізі білоруського Мінфіну. Роком раніше держборг Білорусії був приблизно в два рази менше - близько 3,7 мільярда доларів.

По відношенню до ВВП країни зовнішня заборгованість Білорусії в 2009 році склала 16,5 відсотка. У червні минулого року очікувалося, що держборг до кінця року збільшиться лише до 14 відсотків ВВП. Тільки в першому кварталі 2009 року держборг країни виріс на 34 відсотка - до 5 мільярдів доларів.

У середині минулого року Білорусь на третину збільшила ліміт зовнішнього держборгу - з 6 до 8 мільярдів доларів. Це було зроблено у зв'язку з очікуваним одержанням нових траншів кредиту від Міжнародного валютного фонду (МВФ) та інших країн і фінансових установ. Всього за минулий рік білоруська сторона отримала від МВФ майже три мільярди доларів антикризового кредиту, а також 200 мільйонів доларів від Світового банку і 500 мільйонів доларів від уряду Росії.

У поточному році очікується, що до Білорусі надійде останній транш кредиту МВФ (більш ніж 700 мільйонів доларів), а також кошти Світового банку (250 мільйонів).

Читайте також:

Росія і Білорусь домовилися про постачання нафти

Лукашенко стурбований ситуацією на кордоні Білорусі з Росією і Україною

Нова спецслужба Лукашенка почала стежити за інтернет-користувачами

Лукашенко написав Мєдвєдєву листа про нафту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: