Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Держдеп підтримав автокефалію в Україні та нагадав про російську агресію

Офіційну заяву опубліковано на сайті установи.

Державний департамент США підтримує створення в Україні автокефальної церкви. Про це йдеться у заяві на сайті установи.

"Сполучені Штати рішуче підтримують свободу віросповідання, включаючи свободу членів груп, керувати своєю релігією згідно з їх переконаннями та вільно практикувати свої вірування без урядового втручання. Сполучені Штати поважають здатність українських православних релігійних лідерів та послідовників добиватися автокефалії згідно з їхніми переконаннями. Ми поважаємо Вселенського Патріарха як голос релігійної толерантності та міжконфесійного діалогу", - йдеться у заяві.

Крім того у Держдепі наголосили, що рішуче засуджують російську агресію проти України, як на Сході, так і в Криму.

"Сполучені Штати зберігають непохитну підтримку України та її територіальної цілісності перед лицем російської агресії на сході України та російської окупації Криму. Ми також підтримуємо Україну, яка йде власним шляхом і приймає власні рішення та асоціації, вільно від зовнішнього втручання", - наголошує американський уряд.

ВідеоПроцес надання автокефалії Україні вийшов на фінішну пряму

Посланці Вселенського Патріарха прибули до Києва та встигли поспілкуватися з президентом. Екзархи повідомили - приїхали працювати над уже вирішеним питанням. Адже процес надання Україні автокефалії перебуває на фінішній прямій. За словами Архієпископа Даниїла, вони вже зараз стають до активної роботи в Україні і розпланували зустрічі з представниками різних релігійних спільнот. 

Процес надання автокефалії Україні вийшов на фінішну пряму

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представляють Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфилона зі Сполучених Штатів і єпископа Іларіона з Едмонтона з Канади. РПЦ відреагувала на призначення представників Константинополя в Україні та назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні 14 вересня, вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Крім того, синод ухвалив рішення про припинення в храмах Московського патріархату молитовного поминання патріарха Константинопольського Варфоломія за божественною літургією.

17 вересня, екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії. Своєю чергою в УПЦ МП розгнівалися через екзархів із Константинополя та закликають їх залишити Україну.

Залиште свій коментар

Вибір редакції