Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Держдеп США погодив продаж Грузії протитанкових ракетних комплексів Javelin

Вартість летальної зброї становить 75 мільйонів доларів.

Державний департамент США погодив запит Грузії щодо купівлі протитанкових ракетних комплексів Javelin на суму 75 млн доларів, йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.

Як уточнили в агентстві Міністерства оборони з оборонного співробітництва і безпеки США, влада Грузії запропонували продати їм 72 прицільно-пускові комплекси, 410 ракет до них, десять навчальних установок і 70 зарядів.

Відео Держдеп США дав згоду на продаж "Джавелінів" для Грузії

Окрім цього, американська сторона забезпечить технічне обслуговування ПТРК, їхнє транспортування, а також інші сервісні і логістичні послуги.

Щоправда, зазначається, що проти поставок ще може виступити Конгрес США.

Нагадаємо, раніше з проханням надати комплекси Javelin до Вашингтона зверталася й Україна, цей запит досі розглядають у Білому домі. Рада національної безпеки США вирішила рекомендувати президентові Дональду Трампу виділити грант на суму 47 млн доларів для купівлі американської зброї Україною.

Як повідомлялося, Сенат США схвалив проект закону про “Бюджет США на 2018 р. на потреби національної оборони”, який містить дозвіл на виділення 350 млн дол. для надання безпекової допомоги Україні. Законопроект спрямований на підпис президентові США. 

У законопроекті детально описані умови надання допомоги й перераховані такі реформи в українській "оборонці": введення цивільного контролю за військовими, співпрацю та координацію з парламентським наглядом за військовими, покращення системи забезпечення та управління запасами та безпеки чутливих іноземних технологій. 

У проекті передбачається, що оборонна допомога Україні вперше може надаватися для зміцнення захисту на морі. Крім того, заплановане надання повітряних та берегових оборонних радарів, мінного та протимінного обладнання, прибережного та берегового устаткування. Значно розширюються можливості допомоги з лікування та реабілітації українських військовослужбовців. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції