Держдеп США: Президент Нігеру сам спровокував військовий переворот

У США називають причиною перевороту спробу президента подовжити дію свого мандата.

США вважають, що дії президента Нігеру Мамаду Танджа могли спровокувати військовий переворот, що стався в країні.

"Склалася складна ситуація, бо президент Танджа спробував продовжити дію свого мандата. Безсумнівно, його дії цілком могли спровокувати події, що відбулися", - заявив офіційний представник державного департаменту США Філіпа Кроулі.

Американський дипломат висловив стурбованість подіями в Нігері, зазначивши, що США "ні в якому разі" не схвалюють насильство проти влади країни.

"У Нігері повинно бути проведено вибори і сформовано новий уряд", - додав представник держдепу.

Нагадаємо, у четвер, 18 лютого, стало відомо, що в столиці Нігеру - місті Ніамей - почалася перестрілка. Повідомлялося, що президентський палац оточено бронетехнікою та військовими. Пізніше стало відомо, що президента Нігеру Мамаду Танджа утримують під вартою у військовому гарнізоні, розташованому в 20 кілометрах від столиці.

Незабаром представник путчистів оголосив по національному радіо про призупинення дії конституції, а також повідомив, що в столиці введено комендантську годину на темний час доби. Главою хунти назвали майора авіації Салуна Джібо.

У серпні 2009 року в Нігері провели референдум, за результатами якого до конституції було внесено поправки, що знімають обмеження на кількість термінів переобрання президента. Невдовзі після референдуму Мамаду Танджа, у якого завершувався термін президентських повноважень, відмовився залишити посаду глави держави. Дії Танджа викликали критику як з боку опозиції Нігеру, так і з боку світової спільноти.

Читайте також:

Внаслідок державного перевороту у Нігері призупинено дію Конституції

Державний переворот у Нігері: путчисти захопили президента

У Нігері сталася спроба державного перевороту

У зіткненнях мусульман і християн в Нігерії загинули 200 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: