Держдеп США вибачився перед Муаммаром Каддафі

Помічник держсекретаря США зі зв'язків з громадськістю та пресою вибачився перед президентом Лівії за те, що назвав його промову на засідання Генасамблеї ООН такою, що не мала сенсу.

Помічник держсекретаря США зі зв'язків з громадськістю та пресою Філіп Кроулі нарешті приніс Лівії вибачення за свій недавній коментар, який викликав дипломатичний скандал.

"Наскільки я розумію, мої висловлювання були сприйняті як особистий випад на адресу президента (Лівії), - сказав він на регулярному брифінгу для журналістів. - Ці вислови не відображають політики США і не переслідували мету когось образити . Я приношу вибачення, якщо вони були сприйняті саме таким чином".

Минулого тижня Кроулі дозволив собі відпустити іронічний жарт на адресу Муамара Каддафі після того, як лідер лівійської революції закликав мусульман "оголосити священну війну Швейцарії", яку він назвав "невірною і безбожною", і бойкотувати економічні зв'язки з цією країною у відповідь на заборону на зведення мінаретів у конфедерації.

Представник Держдепартаменту порівняв цю заяву з 95-хвилинною промовою Каддафі (замість належних 15 хвилин) на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку у вересні 2009 року.

"Я побачив цю інформацію, і вона нагадала мені одне з пам'ятних засідань Генасамблеї ООН, на якому виступав Каддафі, - багато слів, багато списаного паперу і мало сенсу", - посміявся Кроулі.

Однак жарт дуже не сподобався Лівії. У МЗС Джамахірії був викликаний повірений у справах посольства США в Тріполі, якому була вручена нота протесту. Лівія вимагала від Вашингтона принести "пояснення і вибачення".

В іншому випадку, попередив Тріполі, це негативним чином позначиться на політичних та економічних відносинах між двома країнами. При цьому лівійська влада заявила, що можуть постраждати інтереси найбільших американський нафтових компаній, що працюють у цій країні.

Помічник держсекретаря Кроулі тримався цілий тиждень. Вибачатися він вперто не хотів, але як міг намагався заглушити дипломатичний скандал. Нічого, проте, не допомагало - лівійці виявляли наполегливість.

У результаті американський дипломат змушений був вимовити ті слова, які від нього чекали в Тріполі. На цьому, судячи з усього, інцидент можна вважати вичерпаним.

Читайте також:

Лівія наклала ембарго на торгівлю зі Швейцарією

Муаммар Каддафі закликав до джихаду проти Швейцарії

Лівія закрила громадянам Євросоюзу в'їзд до країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: