Держдеп США вимагає від Китаю пояснень у зв'язку з будівництвом авіаносця

США висловило занепокоєння будівництвом авіаносця в Китаї.

Держдепартамент США зажадав від Китаю пояснень у зв'язку з будівництвом власного авіаносця. Про це повідомляє "Бі-бі-сі" з посиланням на офіційного представника Держдепартаменту Вікторію Нуланд.

"Я думаю, ви пам'ятаєте, що у нас (з КНР) були проблеми протягом деякого часу (коли через поставки США зброї на Тайвань Пекін призупинив військову співпрацю з Вашингтоном). І ми завжди відкрито говорили про нестачу прозорості ..., ми хочемо бачити більше такої прозорості і вітали б будь-які пояснення щодо того, чому Китай має потребу в цьому озброєнні", - сказала Нуланд на зустрічі з журналістами.

Перший китайський авіаносець - перебудований колишній радянський авіаносний крейсер "Варяг", вперше вийшов в середу в море для проведення ходових випробувань. Перший вихід в море буде коротким, надалі корабель буде повернуто на суднобудівний завод у місті Далянь (провінція Ляонін) для проведення монтажних та випробувальних робіт. У Вашингтоні журналісти на брифінгу в держдепартаменті попросили Нуланд прокоментувати цю подію.

Вона також нагадала, що президенти США і КНР домовилися про розвиток військових зв'язків.

"Але наша стурбованість полягає в тому, що Китай не такий прозорий, як інші країни, як США, в частині військових закупівель та військового бюджету. І це викликає занепокоєння", - заявила Нуланд.

Як повідомлялось, "Варяг" був замовлений для ВМФ СРСР, але так і не був добудований. Водотоннажність корабля довжиною в 300 метрів і шириною в 72 метра перевищує 65 тисяч тонн. Після розпаду Союзу в 1991 році гігантський авіаносний крейсер залишився на верфі Миколаївського суднобудівного заводу. При розділі чорноморського флоту між Росією та Україною "Варяг", закладений в 1988 році, відійшов українській державі.

Через 8 років авіаносець, фінансувати будівництво якого Україна була не в змозі, був проданий Китаю за 20 млн. доларів. "Варяг" - вже третій радянський авіаносець, куплений Китаєм. Авіаносний крейсер "Мінськ" зараз використовується як приміщення для військово-історичного музею, а "Київ" пішов на переплавку.

Нагадаємо, що останнім часом деякі країни висловлюють стурбованість у зв'язку з військовою міццю Китаю. Зокрема в Японії відзначають, що "Китай швидко модернізує свої збройні сили і розширює діяльність в сусідніх водах".

Читайте також:

У Пекіні зізналися, що радянський крейсер "Варяг" переробили в китайський авіаносець

New York Times: Україна допомогла Китаю створити авіаносний флот

Китай показав фото палубного винищувача, прототип якого купив в України

Китай запевнив, що новітня зброя потрібна йому тільки для оборони

ВідеоКитай збудував власний авіаносець

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: