Держдеп США звинуватив РФ в приховуванні інформації про ракету, яка порушує ДРСМД

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мовляв, протягом понад чотири роки Росія заперечувала існування ракети.

Держдепартамент США заявив, що Росія, незважаючи на багаторазові запити американської сторони, приховувала існування ракети 9M729, яка була розроблена і створена у якості порушення Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

Про це йдеться в поширеній заяві держдепартаменту.

"Росія неодноразово змінювала пояснення, що стосуються ракети, що порушує умови договору. Протягом понад чотирьох років Росія заперечувала існування ракети і не надавала жодної інформації про неї, незважаючи на те, що США повідомляли Росії про місця її випробувань, найменування компаній, що беруть участь в розробці і виробництві ракети", - йдеться в заяві.

У ньому вказується, що лише після того, як США "публічно повідомили про існування ракети, Росія визнала цей факт, однак заявила, що ця ракетна система не підпадає під вимоги ДРСМД.

Питання про порушення Росією ДРСМД обговорювалося на 30 зустрічах з представниками російського уряду на п'яти зустрічах експертів обох сторін. "На кожній з цих зустрічей США вказували Росії на порушення договору і вимагали повернутися до його дотримання, підкреслюючи крайню заклопотаність", йдеться в заяві держдепартаменту.

У минулий вівторок держсекретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати почнуть процедуру виходу з ДРСМД, якщо Росія протягом двох місяців не почне знову виконувати положення договору.

"США оголошують про те, що РФ порушила положення (ДРСМД - ред), і зупинять виконання своїх зобов'язань за договором, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його повного виконання", - сказав Помпео на прес-конференції НАТО в Брюсселі.

"Росія неухильно дотримується положення договору, і американській стороні це відомо", - у відповідь заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова.

Нагадаємо, що договір про скорочення ракет середньої і меншої дальності був підписаний США та СРСР в 1987 році, передбачає відмову від виробництва, випробування і розгортання балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) і меншої (від 500 до 1000 км) дальності.

ВідеоДоговір про ліквідацію ракет та символ миру: про що говорили Путін і Джон Болтон

Під час зустрічі господар Кремля запитав, чи не з’їв орлан, зображений на американському гербі, гілку з оливками, що символізують миролюбну політику. Болтон відповів, що сам до Москви приїхав без оливкової гілки. Зустріч відбулася на тлі погроз Вашингтона розірвати спільний договір про ліквідацію ракет середнього і меншого радіусу дії.

Договір про ліквідацію ракет та символ миру: про що говорили Путін і Джон Болтон

Раніше Трамп уже оголосив про розрив договору про ліквідацію ракет з Росією. На думку Вашингтона, заяви президента РФ Володимира Путіна про розробку новітніх ракетно-ядерних систем свідчать про порушення Росією договору про скорочення ракет середньої і малої дальності. Деякі оголошені Путіним розробки стали новою інформацією для американської сторони, за іншими велося спостереження протягом певного часу.

У свою чергу Путін пригрозив США заходами і не упустив шансу похвалитися гіперзвуковою зброєю.

Залиште свій коментар

Вибір редакції