Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Держдеп засудив будівництво "Північного потоку-2" та підвищення залежності Європи від російського газу

США виступають за диверсифікацію енергоносіїв.

Державний департамент США заявив про жорстке негативне ставлення до будівництва трубопроводу "Північний потік-2", який має поставляти газ з Росії до Європи в обхід України. Про це йдеться у заяві на сайті Держдепу.

"Протягом останнього тижня посадовці США підкреслили сильну опозицію США щодо російських трубопроводів типу "Північний потік-2" та другої лінії "Туркстрим", що посилить залежність Європи від російських енергоносіїв. Натомість Сполучені Штати високо оцінюють історичний прогрес, досягнутий у Південному газовому коридорі в Азербайджані та Туреччині, який може привести до 2020 року каспійський газ з Азербайджану до країн Європи. Ми також вітаємо заяву Польщі про імпорт зрідженого природного газу в США від 2022 року", - йдеться у заяві.

Також зазначається, що Сполучені Штати підтримують всі проекти з диверсифікації енергоносіїв, які підсилюватимуть енергонезалежність усіх країн-союзників. Великий потенціал США бачать у плавучих танкерах Хорватії та у розробленні шельфових родовищ у Румунії.

Нагадаємо, що Німеччина, попри критику політики Росії, не відмовляється від будівництва "Північного потоку-2", аргументуючи це суто економічними міркуваннями. Водночас точаться розмови, що США можуть застосувати санкції щодо енергетичних компаній з Німеччини та інших європейських країн з метою створити перешкоду для будівництва політично суперечливого російського газопроводу. Попри запити Німеччини спростувати можливість введення санкцій, у США поки чіткої відповіді не надають.

Залиште свій коментар

Вибір редакції