Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Держдепартамент відповів на запит Конгресу щодо можливого тиску Трампа на Україну - Помпео

За даними ЗМІ, Помпео не дотримався кінцевого терміну надання документів, про який йшлося у запиті.

Держсекретар Сполучених Штатів Майк Помпео заявив, що Державний департамент США відповів на запит комітетів Конгресу щодо надання документів, пов'язаних з Україною, у рамках розслідування стосовно можливої процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

"Державний департамент надіслав листа в Конгрес вчора ввечері, що є нашою початковою відповіддю на запит щодо документів. Звісно, ми зробимо все, що від нас вимагає закон", - сказав Помпео на пресконференції під час візиту до Афін у суботу, 5 жовтня, повідомляє агенція Reuters.

Водночас очільник Держдепартаменту не повідомив, про що йшлося у листі.

Джерело Reuters у комітеті із закордонних справ Палати представників на умовах анонімності повідомило, що Помпео "не дотримався кінцевого терміну надання документів, про який йшлося у запиті", але підтвердило, що Державний департамент контактував із трьома комітетами, які займаються цим розслідуванням.

"Ми сподіваємося, що Держдепартамент співпрацюватиме у повному обсязі", - сказав представник комітету.

Раніше 27 вересня голови трьох комітетів Палати представників, які очолюють демократи, направили Помпео запит надати документи, пов'язані з Україною, для їхнього розслідування в рамках можливої процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

Відео Проти Дональда Трампа готовий свідчити ще один працівник розвідки

Про нього пише "The New York Times". За даними видання, свідок має прямі докази того, що Дональд Трамп вимагав від Володимира Зеленського погодитися розслідувати справу енергетичної компанії "Burisma". Її очолював Хантер Байден, син колишнього віце-президента США Джо Байдена, головного конкурента Трампа на майбутніх президентських виборах.  

Проти Дональда Трампа готовий свідчити ще один працівник розвідки

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Вибір редакції