Держдума продовжила роботу після демаршу, але без комуністів

Опозиційні фракції Держдуми РФ повернулися до залу засідання, але комуністи так і не з'явилися.

Фракції ЛДПР і "Справедливої Росії" взялися у п'ятницю, 16 жовтня, за роботу в залі пленарних засідань Держдуми.

Як повідомив журналістам лідер партії ЛДПР Володимир Жириновський, фракція буде спокійно працювати в нижній палаті. За його словами, голова Держдуми і голова вищої ради "Єдиної Росії" Борис Гризлов, схоже, погодився з тим, щоб під час пленарних засідань кожна фракція могла висловлюватися протягом п'яти хвилин з актуальних проблем. "Ми згодні, що "Єдина Росія" представляє більшість, але якщо це КамАЗ, то не треба три "Запорожця" скидати в кювет", - зазначив Жириновський.

Лідер фракції "Справедлива Росія" Микола Левичев повідомив, що депутати від цієї партії також приступають до роботи. Вони відчувають свою відповідальність перед виборцями і свою відповідальність за законодавчий процес, додав Левичев. У п'ятницю фракція есерів проголосувала за повернення до Держдуми. Але це рішення не було одноголосним. З 38 два депутати - Олег Шеїн і Світлана Горячева - голосували проти, троє, в тому числі Геннадій Гудков, утрималися.

Голова комітету Держдуми з праці і соціальної політики Андрій Ісаєв, коментуючи повернення, дозволив собі зауважити, що нарешті-то "припинилася істерика" і справа тільки за КПРФ. У відповідь на це Володимир Жириновський заявив, що єдинорос образив всіх опозиційних депутатів. Але спікер Держдуми Борис Гризлов зауважив, що Ісаєв сказав це не як партієць, а як голова комітету, у веденні якого знаходяться питання про прогули.

Що стосується комуністів, то вони вирішили не брати участі у сьогоднішньому засіданні. Секретар ЦК КПРФ з правових питань, депутат нижньої палати Вадим Соловйов заявив, що КПРФ буде відстежувати ситуацію і чекати чіткої відповіді на питання про те, коли відбудеться зустріч з президентом. Проте комуністи можуть з'явитися в Держдумі 21 жовтня, коли буде обговорюватися проект федерального бюджету на 2010 рік.

У середу члени всіх трьох фракцій парламентської опозиції покинули засідання Держдуми в знак протесту проти результатів регіональних виборів 11 жовтня. Вони заявили про фальсифікації на користь правлячої партії "Єдина Росія" і зажадали обговорити цю ситуацію з президентом Дмитром Мєдвєдєвим.

Зустріч Мєдвєдєва з парламентаріями може відбутися 24 жовтня. ЗМІ пишуть, що Кремль не піде на поступки думським фракціям, а джерела в адміністрації президента порівнюють депутатів, які висловили протест з терористами.

Залишивши зал засідань, парламентська опозиція висунула радикальні вимоги, у тому числі скасувати результати голосування і провести нові вибори, відправити у відставку або усунути від влади деяких губернаторів, а також відправити у відставку главу ЦВК.

Однак тепер невдоволення ЛДПР і "Справедливої Росії" сходить нанівець. Таким чином парламентська криза тривала всього два дні.

Читайте також:

Мєдвєдєв погодився на переговори з опозицією

Бунт в російській Думі - депутати вимагають Мєдвєдєва

Мєдвєдєв умовив Жириновського припинити протести

Російські депутати погодилися повернутися до Держдуми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: