Держдума ратифікувала протокол МАГАТЕ

Держдума ратифікувала додатковий протокол між РФ і МАГАТЕ до угоди між СРСР і агентством про застосування гарантій в Росії.

Документ передбачає набір додаткових організаційних і технічних заходів контролю мирної ядерної діяльності держав-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. 

Зокрема, Росія повинна надавати МАГАТЕ інформацію про свій ядерний експорт (включаючи перелік спеціального устаткування і матеріалів) в країни, що не володіють ядерною зброєю, про російські ядерні матеріали, що знаходяться на територіях інших держав, а також про міжнародну співпрацю з неядерними країнами в області функціонування АЕС, про експорт в ці країни відходів, що містять плутоній і високозбагачений уран.

При цьому державам, що володіють ядерною зброєю, надано право визначати ті заходи контролю із запропонованих в протоколі, які вони визнають можливими застосовувати на своїй території для підвищення ефективності гарантій мирної ядерної діяльності в неядерній державі.

"Цей протокол підтверджує лідируючу роль Росії в зміцненні глобального режиму ядерного нерозповсюдження", - заявив офіційний представник уряду РФ в Держдумі, заступник керівника „Росатома” Микола Спаський.

За його словами, ухвалення протоколу не принесе ніякого збитку безпеці РФ, оскільки в ньому "проведений принцип добровільності". "Документ містить вельми обмежений набір зобов'язань щодо надання в МАГАТЕ щокварталу інформації з експорту в держави, що не є ядерними, ядерних матеріалів, послуг і устаткування ядерної галузі", - сказав Спаський.

За його словами, з ухваленням даного протоколу "зв'язані і конкретні надії по просуванню ініціативи президента РФ про створення міжнародного центру зі збагачення урану в Ангарську".

"Ми розраховуємо, що даний документ також допоможе нам в укладенні з іншими країнами угод про мирне використання атомної енергії і в оновленні правової бази співпраці з іноземними партнерами, зокрема з Австралією і Японією", - сказав Спаський.

З моменту підписання даного документа в 2000 році зі всіма зацікавленими відомствами, у тому числі і ФСБ, йшло детальне узгодження всіх його пунктів. 

Подібні документи підписані всіма ядерними державами в світі, окрім США, які в даний час допрацьовують подібний документ і готуються до його ратифікації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: