Держдума Росії назвала японський уряд "неадекватним"

Представник комітету Держдуми РФ з міжнародних справ назвав рішення Японії про відкликання свого посла з Росії безвихідним та неадекватним кроком.

У російській Держдумі рішення уряду Японії відкликати свого посла з Москви вважають безвихідним і неадекватним.

"Реакція Токіо, що вилилася у відкликання посла з Москви, неадекватна. Це безвихідне рішення", - сказав перший заступник голови думського комітету з міжнародних справ Леонід Слуцький.

На думку депутата, подібні кроки з японського боку лише ускладнюють вирішення курильського питання.

"За таких неадекватно різких для двосторонніх відносин кроків з японського боку загальний знаменник у чутливому питанні приналежності островів Курильської гряди, боюся, буде знайдений нескоро", - висловився депутат.

Слуцький також зазначив, що причини для подібної позиції Москви лежать в рамках юридичних норм.

"Ці території за всіма нормами міжнародного права належать Росії, і президент цієї країни має повне право їх відвідувати без будь-яких погоджень, тим більше з іншою державою", - резюмував він.

Нагадаємо, 1 листопада російський президент Дмитро Мєдвєдєв вперше відвідав Курильські острови, які японці вважають своїми "північними територіями". Через цю територіальну суперечку країни з 1945 року і до сьогодні не можуть не можуть підписати мирну угоду.

Візит Мєдвєдєва на Курили викликав різке обурення в Японії. Прем'єр-міністр Наото Кан висловив жаль з приводу вчинку Мєдвєдєва, а міністр закордонних справ викликав посла Росії Михайла Білого та передав йому ноту протесту.

А 2 листопада Японія вирішила тимчасово відкликати свого посла в Росії. Чи повернеться він до Москви після "консультацій", поки що не відомо.

Читайте також:

Японія відкликає свого посла з Росії

Москва здивувалася реакції Японії на відвідування Мєдвєдєвим Курил

МЗС Японії викликало російського посла через Мєдвєдєва

Мєдвєдєв образив японців і приїхав на Курили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: