Держдума Росії законодавчо ускладнила проведення вуличних акцій

Парламент Росії прийняв поправки до закону про вуличні акції, які передбачають більш жорсткі вимоги до організаторів протестів.

Держдума прийняла відразу в другому і третьому читаннях поправки до закону "Про збори, мітинги, демонстрації, ходу і пікетування", що посилюють вимоги до організаторів таких акцій. Авторами законопроекту виступили представники фракцій "Єдиної Росії", ЛДПР і "Справедливої Росії".

Відповідно до поправок, організаторами публічних заходів не зможуть бути особи, які на момент подачі повідомлення будуть піддані адміністративному стягненню за порушення при проведенні масових акцій. Крім того, в перелік публічних заходів, про які необхідно повідомляти владу, будуть включені акції з використанням транспортних засобів.

Поправки також встановлюють, що в разі, якщо три дні, за які потрібно подати повідомлення про проведення акції, збігаються з неробочими, повідомлення слід подавати за чотири дні. В даний час такого застереження в законі не міститься.

Як відомо, російська влада з різних причин не дозволяє проведення багатьох акцій опозиції. На опозиціонерів, які беруть участь у несанкціонованих заходах, складають протоколи про адміністративне правопорушення. Якщо поправки до закону набудуть чинності, представники опозиції, до яких раніше застосовували такі санкції, вже не зможуть виступати в якості організаторів протестів.

Що стосується акцій автомобілістів, вони почастішали після того, як навесні 2010 року було створено "Товариство синіх відерець", що виступає, як сказано в маніфесті руху, "проти державного хамства на дорогах нашої країни".

Читайте також:

Російській опозиції дозволили мітинги за умови обмеження кількості мітингуючих

Російська опозиція вирішила об’єднатися

"День гніву" в Москві: міліція затримала близько 20 опозиціонерів

У Москві міліція розігнала учасників мітингу, які вимагали відставки Лужкова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: