Держдума відмовилася вшанувати пам'ять Єгора Гайдара

Російські депутати посперечалися, чи доречно вшановувати Єгора Гайдара хвилиною мовчання, але так і не вшанували.

Думська більшість відхилила пропозицію вшанувати пам'ять відомого політика та економіста Єгора Гайдара хвилиною мовчання.

Представник "Справедливої Росії" Віра Лєкарєва запропонувала на сьогоднішньому засіданні Держдуми вшанувати пам'ять колишнього прем'єра і депутата Держдуми двох скликань Єгора Гайдара, який помер 16 грудня 2009р. Вона нагадала, що Гайдар пропрацював в Держдумі 6 років.

Ведучий засідання віце-спікер Держдуми єдинорос Олег Морозов не підтримав пропозицію, зазначивши, що голова нижньої палати Борис Гризлов вже надіслав співчуття родині покійного від імені керівництва Держдуми. "Всі депутати, які поділяють ці почуття, візьмуть участь у траурних заходах", - спробував закрити тему Морозов.

Але на оголошення хвилини мовчання стали наполягати інші депутати від "Справедливої Росії". Зокрема до вимоги приєднався депутат Анатолій Аксаков. "З багатьма поглядами та ідеями Гайдара можна не погоджуватися, але він - наша історія, і вшанувати пам'ять такої людини в Держдумі ми просто зобов'язані", - підкреслив він.

Незважаючи на протести, представники думського більшості відмовилися вшанувати пам'ять знаменитого економіста.

Нагадаємо, голова Інституту економіки перехідного періоду, відомий економіст і політик Єгор Гайдар раптово помер 16 грудня на 54-му році життя. Гайдар вважається одним з ідеологів ринкових реформ, що проводилися в Росії після розпаду СРСР. У 1991-1994рр. він займав високі пости в уряді країни, в тому числі був в.о. голови уряду. Гайдар був депутатом Держдуми першого (1993-1995рр.) і третього (1999-2003рр.) скликань. Був засновником кількох російських ліберальних партій і рухів.

19 грудня з Єгором Гайдаром попрощаються у столиці. О 12:00 у Великому ритуальному залі Центральної клінічної лікарні Москви на вул. Маршала Тимошенка, 25 пройде церемонія прощання з Єгором Гайдаром і громадянська панахида.

Читайте також:

Єгора Гайдара поховають на Новодівочому цвинтарі у Москві

Помер екс-керівник російського уряду Єгор Гайдар

Пам’яті Єгора Гайдара

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: