Держпереворот у М'янмі: хунта подовжила надзвичайний стан до 2023 року

Держпереворот у М'янмі: хунта подовжила надзвичайний стан до 2023 року

Associated Press

Лідер військової хунти оголосив себе "прем'єр-міністром".

У М'янмі в неділю, 1 серпня, керівництво армії, яке шість місяців тому здійснило військовий переворот, подовжило надзвичайний стан і пообіцяло провести вибори через два роки.

Про це повідомляє The Associated Press.

"Ми повинні створити умови для проведення вільних і справедливих багатопартійних загальних виборів, - заявив старший генерал Мін Аун Хлайн. - Ми повинні підготуватися. Обіцяю неодмінно провести багатопартійні загальні вибори".

Лідер військової хунти вказав, що надзвичайний стан завершиться у серпні 2023 року. В окремій заяві військове керівництво назвало себе "тимчасовим урядом", а Мін Аун Хлайна - прем'єр-міністром.

1 лютого цього року військові країни відсторонили від влади цивільне керівництво на чолі з Аун Сан Су Чжі та оголосили надзвичайний стан, який мав тривати рік. Прем'єрка Аун Сан Су Чжі та президент країни Він М'їн перебувають під арештом.

Колишній генерал та донині віцепрезидент М'їн Све тепер має виконувати роль перехідного глави держави. Втім, вся повнота влади належить керівнику збройних сил Мін Аун Хлайну. 

Військові обґрунтовували свої дії заявами про маніпуляції на парламентських виборах в листопаді, на яких перемогла партія Су Чжі. При цьому Хлайн обіцяє провести "вільні і справедливі вибори". Детальніше - у матеріалі.

Жителі М'янми відреагували на держпереворот масовими протестами, які переросли у криваві сутички з силовиками. Від 1 лютого в країні вбили 939 людей.

Водночас збільшується кількість вбивств і серед військових та поліції, оскілький збройний опір зростає як в міських, так і в сільських районах.

Як повідомлялося, День Збройних сил, який у М'янмі відзначають 27 березня, став найбільш кровопролитним для країни. Доки в столиці тривав святковий парад, силовики жорстко розганяли демонстрантів. 

Наступна публікація